03.11.2021
Телеканал NTD

У Кенії знайшли одноклітинний організм, який може захистити від малярії

У Кенії знайшли одноклітинний організм, який може захистити від малярії

Ця жителька кенійського округу Кісуму нещодавно втратила свою 11-місячну доньку. Дитина померла від малярії. Щорічно хвороба..

Дата завантаження: 2021-08-03

video

Ця жителька кенійського округу Кісуму нещодавно втратила свою 11-місячну доньку. Дитина померла від малярії. Щорічно хвороба забирає в усьому світі сотні тисяч життів.

Приблизно за 200 кілометрів звідси, у місті Найробі, науковці виявили організм, який може відіграти важливу роль у захисті від малярії.

Вони знайшли одноклітинне найпростіше, що належить до мікроспоридій. Воно вберігає москітів від зараження паразитом-збудником малярії.

[Джеремі Геррен, дослідник]:
«Ми з’ясували, що ці мікроспоридії передаються від самки потомству. Якщо одна популяція москітів інфікується, то вона заразить і наступне покоління».

З’являється дедалі більше свідчень, що у плазмодій, які спричиняють малярію, виробляється стійкість до антималярійних препаратів.

А в таких місцях, як Кісуму, багато сімей не може собі дозволити купити захисні сітки чи інсектициди. Як наслідок, на малярію часто захворюють діти.

[Діана Алоуч, жителька округу Кісуму]:
«Я ходжу до лікарні тричі на місяць. Іноді з усіма дітьми. Поки один одужує, інший захворює».

У окрузі Кісуму є багато місць, де розмножуються москіти. І саме тут науковці збираються випускати комарів, заражених мікроспоридіями. Їхня чисельність зростатиме, і зрештою в регіоні стане менше комах, які передають малярію.

[Джеремі Геррен, дослідник]:
«На наступному етапі нам потрібно ліпше зрозуміти способи передання. Та є припущення, що воно може відбуватися серед популяцій москітів».

А це дає надію, що в Кенії поменшає смертей від малярії.
Коротке посилання на цю сторінку:

У Кенії знайшли одноклітинний організм, який може захистити від маляріїВ іспанській Малазі росте 52 види орхідей, однак ботаніки й далі шукають новіЯк гливи очищають природу після лісових пожежВ Іспанії створили перші у світі біорозкладні маскиРідкісний рукопис Ньютона розраховують продати на аукціоні за 1 млн євроУ Нідерландах відкрили найдовшу велодоріжку із сонячних панелейУ Гонконзі розробляють робота-медсестру, схожу на героїню анімеНовий застосунок розшифровує почуття котівСпеціальні вулики в Австралії відстежують бджіл, заражених небезпечним паразитомОстанки дев’ятьох неандертальців знайшли в печері неподалік від Рима