03.09.2021
Телеканал NTD

Пастки для мамонтів віком 15 тис. років змусять переписати ранню історію

Пастки для мамонтів віком 15 тис. років змусять переписати ранню історію

Ці науковці досліджують дві ями, які вирили 15 тисяч років тому давні люди, щоб ловити мамонтів...

Дата завантаження: 2021-08-03

video

Ці науковці досліджують дві ями, які вирили 15 тисяч років тому давні люди, щоб ловити мамонтів. Пастки знайшли на півночі від Мехіко. Вони найдавніші серед подібних. До слова, мамонти вимерли 10 тисяч років тому.

Розкопки в цьому місці розпочали ще 2019 року. Спочатку ділянку землі планували відвести під звалище.

[Луїс Кордоба Баррадас, провідний археолог проекту]:
«Ми знаходимо дуже важливу інформацію про це місце, яка стосується доісторичного періоду сучасної Мексики. По-перше, ми виявили дуже багато кісток мамонтів в одному місці. За рік розкопок ми знайшли понад тисячу кісток, які належать щонайменше 14 мамонтам».

Ями приблизно метр 70 сантиметрів завглибшки й 22 метри в діаметрі. Деяких спійманих тварин, найімовірніше, забивали. Науковці уважають, що стародавні люди спеціально заганяли мамонтів до своїх пасток.

[Луїс Кордоба Баррадас, провідний археолог проекту]:
«Ми знаходимо кістки. Але деяких не вистачає, тому ми вивчаємо те, що є, а також кам’яну зброю. Навіть самі пастки показують особливості поведінки людей того часу. Ми говоримо про перші поселення в Мексиці».

Усі кістки ретельно проаналізують. Науковці кажуть, що знахідка змусить переглянути гіпотези про ранню історію. Раніше вважали, що люди того періоду були неорганізованими й поводилися майже як дикуни. Але виявляється, що вони взаємодіяли, спілкувалися і вміли працювати в команді.

Загалом у цьому регіоні знайшли близько 70 місць з останками мамонтів.
Коротке посилання на цю сторінку:

Пастки для мамонтів віком 15 тис. років змусять переписати ранню історіюНайдавніша зі знайдених могила розкриває поховальні ритуали, що були 78 тис. років томуОстанки дев’ятьох неандертальців знайшли в печері неподалік від РимаНовий робот-медуза «їсть» сміття на поверхні моряДжефф Безос успішно злітав у космос на своєму корабліНАСА хоче прогнозувати виверження вулканів за допомогою супутниківЧи може штучний інтелект створити ідеальну скрипку?Унікальні кольори, створені природою, показали на виставці в ЛондоніЗацифровувати комах почали в лондонському музеїВ Австралії вивчають невловних качкодзьобів, щоб захистити їх від вимирання