18.07.2024
Телеканал NTD

Ведмеді, кобили й турки: парад М’ясопуст у чеському селі

Ведмеді, кобили й турки: парад М'ясопуст у чеському селі

Барвисті процесії пройшли в селі Гамри в Чехії. Це свято називають М'ясопуст. Відзначають його перед Попільною..

Дата завантаження: 2024-04-18

video

Барвисті процесії пройшли в селі Гамри в Чехії. Це свято називають М’ясопуст. Відзначають його перед Попільною середою, з якої починається Великий піст.

Це не просто карнавальний парад, покликаний прогнати зиму й сповістити про прихід весни. Процесія має власну багату історію. Цю культурну традицію внесено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

[Петр Стейскал, сільський голова]:

«У нас навіть немає жодних записів про те, коли ця традиція виникла. Уранці всі готуються, потім заходять до мене по дозвіл на парад. Після цього ходять від будинку до будинку, де танцюють та співають для місцевих жителів. Обходять усе село».

Чоловіки та хлопці вбираються в різних персонажів: ведмедя, півня, лелеку, а також у турків, кобил та сажотрусів. Їхнє завдання — ходити від дверей до дверей та розважати господарів усілякими жартами. Також часто вони ганяються за дівчатами та жінками, щоб кинути їх у сніг чи обмазати сажею.

[місцева жителька]:

«Я люблю цю традицію. Уся наша сім’я та мій покійний чоловік у цьому брали участь. Спершу вони одягалися як турки. Тепер це роблять наші внуки».

Після параду відбувається символічний забій коней, які брали участь у параді. Однак потім вони дивом оживають після чарки слив’янки.

[місцевий житель]:

«Звичайно, це традиція. Але паради ми проводимо, щоби всіх привітати. Протягом року не з кожним виходить зустрітися. А так можна всіх провідати й трохи потеревенити».

За танці й жарти учасникам процесії дають частування та дрібні монети.
Коротке посилання на цю сторінку:

Ведмеді, кобили й турки: парад М’ясопуст у чеському селіУ Хорватії прихід весни святкують Фестивалем вогнівУ Помпеях знайшли давню бенкетну залу з фресками10 років у Louis Vuitton: дизайнер Ніколя Геск’єр відсвяткував ювілей у ЛувріМузикант зіграв на вертикальному фортепіано просто в небіМузичні годинники із Забороненого міста, що в Пекіні, показали на виставці в Лондоні«Сарджент і мода»: по-новому подивитися на картини портретиста пропонують у ЛондоніМодний дім Carolina Herrera показав красу як силуДо Перу повернулися 4600 археологічних артефактівРеконструкцію центру Каїра хочуть почати найближчими місяцями

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: