18.04.2024
Телеканал NTD

Громадяни Косова тепер можуть без віз їздити до країн Шенгену

Громадяни Косова тепер можуть без віз їздити до країн Шенгену

Сотні косоварів вирушили до аеропорту Приштини. З 1 січня громадяни Косова можуть без віз подорожувати країнами..

Дата завантаження: 2024-04-18

video

Сотні косоварів вирушили до аеропорту Приштини. З 1 січня громадяни Косова можуть без віз подорожувати країнами Шенгенської зони. Наразі в аеропорту зібралося 50 переможців державної лотереї, яку провели з нагоди довгоочікуваної можливості. Вони летять на два дні до Відня.

[Хабіб Спахіу, переможець лотереї]:

«Я почуваюся вільно, наче птах, бо тепер можу мандрувати всією Європою».

[Хідаєте Юсені, переможниця лотереї]:

«Тепер молоді та всім громадянам набагато простіше, ніж раніше, поїхати до родичів чи просто мандрувати країнами Європи. Більше не треба стояти біля посольств».

[Адурім Баярамі, переможець лотереї]:

«Це так приємно, як порівняти з усіма процедурами, які треба проходити, щоб отримати візу. До того ж за нашого рівня життя це дуже дорого. Тепер немає витрат, і не треба гаяти час у чергах».

Частково визнана Республіка Косово була єдиною країною Західних Балкан, громадянам якої були потрібні візи для поїздок Євросоюзом. Запровадження безвізового режиму довго відкладали через жорсткі вимоги інших країн ЄС.

До 2018 року Косово виконало всі вимоги. Однак Франція та Нідерланди побоювалися нової хвилі міграції, тому відкладали ухвалення рішення. Зараз пускати косоварів без віз погодилися всі країни Шенгенської зони, крім Іспанії.

[Альбін Курті, прем’єр-міністр Косова]:

«Ми дуже довго чекали. Ця несправедливість затяглася, але нарешті ми дочекалися. Це розширює можливості. Ми використовуватимемо їх відповідально».

Громадяни Косова мають право перебувати в інших країнах Шенгену 90 днів протягом пів року. Однак їм не можна там працювати.

Косово проголосило незалежність від Сербії у 2008 році. Республіка, як і раніше, залишається однією з найбідніших країн Європи. Багато косоварів уважає, що безвізовий режим дасть їм змогу влаштуватися на роботу в інших країнах.
Коротке посилання на цю сторінку:

Громадяни Косова тепер можуть без віз їздити до країн ШенгенуТроє жителів Японії виступили проти «расової упередженості»Каталонія почне жорстко економити воду через велику посухуУ передмісті Парижа відкрилося Олімпійське селищеУ Ріо намагаються зупинити спалах лихоманки денге до кульмінації карнавалуЧерез війну в Секторі Гази Ізраїль утратив тисячі палестинських робітниківУ Пуерто-Рико оголосили надзвичайну ситуацію через лихоманку денгеТримати незареєстрованих собак буллі XL в Англії — тепер кримінальний злочинЯк Австралія перетворила морських шкідників на джерело цінної ікриУ Камеруні стартувала перша у світі програма планової вакцинації проти малярії

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: