18.07.2024
Телеканал NTD

Трьох живих і ще 12 загиблих знайшли на вулкані, що вивергається в Індонезії

Трьох живих і ще 12 загиблих знайшли на вулкані, що вивергається в Індонезії

Тіла ще дванадцятьох альпіністів знайшли на індонезійському вулкані Марапі, де сталося виверження. За даними влади, кількість..

Дата завантаження: 2024-04-18

video

Тіла ще дванадцятьох альпіністів знайшли на індонезійському вулкані Марапі, де сталося виверження. За даними влади, кількість загиблих зросла до 23 осіб. Рятувальникам також удалося знайти трьох живих. Їх евакуювали.

Марапі — один із найактивніших вулканів на острові Суматра. Виверження почалося 3 грудня. Вулкан викинув стовп попелу заввишки 3000 метрів. У цей час на горі було 75 альпіністів. Загалом понад 50 людей вдалося евакуювати. Багато хто дістав значні опіки.

Рятувальники вивозять тіла загиблих.

[Еді Мардіанто, заступник начальника поліції Західної Суматри]:

«Маємо багато труднощів: непередбачувана погода, важкопрохідна місцевість. Вітром приносить вулканічний попіл та гарячі хмари, тож нам нелегко вивозити тіла».

Наступного дня після виверження Марапі викинув ще стовп попелу заввишки 800 метрів. Тому на ніч операцію призупиняють, щоб не ризикувати життям рятувальників.

На схилах вулкана розташовані два села, у яких живе 1400 осіб. У результаті виверження все довкола вкрите попелом. Влада роздала людям маски й рекомендувала не виходити з дому.

Марапі відомий раптовими виверженнями, які важко передбачити. Це пов’язано з тим, що виверження зароджуються неглибоко. Через це немає підземних поштовхів, які можуть помітити сейсмологи.

Раніше влада заборонила альпіністам і місцевим жителям підходити до кратера ближче, ніж на три кілометри. Проте, за словами чиновників, люди могли порушувати розпорядження.

Попереднього разу Марапі вивергався із січня по лютий, викидаючи попіл на висоту до 1000 метрів. Тоді жертв не було. Найсмертоносніше виверження сталося у квітні 1979 року, коли загинуло 60 людей.
Коротке посилання на цю сторінку:

Трьох живих і ще 12 загиблих знайшли на вулкані, що вивергається в ІндонезіїУ Балтиморі починають підіймати міст, що обвалився, а тіла всіх загиблих поки що не знайшлиООН: дитяча смертність у світі зменшилася до рекордно низького рівняТайвань відігнав катер берегової охорони КНР від своїх островів ЦзіньменьБолгарія та Румунія частково приєдналися до Шенгенської зониВерховний суд США дозволив Техасу арештовувати нелегальних мігрантівБандити застрелили 12 людей у багатому передмісті столиці ГаїтіСпалах лихоманки денге може перешкодити карнавалу в Ріо-де-ЖанейроПарламент ЄС ухвалив спірний закон про відновлення природиНе можуть загасити: велика лісова пожежа в Перу загрожує флорі та фауні

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: