01.10.2021
Телеканал NTD

Влада Швеції бачить користь у відмові від жорсткого карантину

Влада Швеції бачить користь у відмові від жорсткого карантину

Поки в більшій частині Європи діє жорсткий карантин, у Швеції й далі працюють школи, підприємства й..

Дата завантаження: 2021-08-01

video

Поки в більшій частині Європи діє жорсткий карантин, у Швеції й далі працюють школи, підприємства й магазини. Уряд країни вважає, що епідеміологічна ситуація стабілізувалася й обрана ним стратегія виявилася правильною.

У Швеції заборонено лише відвідувати будинки для людей похилого віку й збиратися групами більш як 50 осіб. Решта — просто рекомендації. Шведів закликали дотримуватися дистанції, мити руки, працювати, якщо це можливо, віддалено й вихідними днями нікуди не їздити.

[Анн Лінде, голова МЗС Швеції]:
«Якщо пандемія триватиме рік чи більше, ми зможемо дотримуватися цих заходів. Це марафон, а не спринт. Перевага обраної нами стратегії в тому, що її можна використовувати дуже довго».

Шведські вчителі вважають, що дітям необхідне живе спілкування з однолітками. А голова Агентства громадської охорони здоров’я Швеції Йоган Карлсон упевнений, що від жорсткої самоізоляції більше шкоди, ніж користі.

[Йоган Карлсон, голова Агентства охорони здоров’я Швеції]:
«Ми не вимагаємо від людей залишатися вдома. Це дуже важлива частина нашої політики. Люди мають виходити на вулицю, займатися спортом, дихати свіжим повітрям. <> Особливо літні, якщо можуть виходити самостійно, то мають це робити, щоб зміцнювати здоров’я».

Економісти також не бачать користі в жорсткому карантині. На їхню думку, після нього країні буде надважко відновлюватися. Економіка Швеції дуже залежить від експорту й уже й так постраждала. До того ж зростає безробіття.

Торгівля всередині країни, хоч і не така жвава, як раніше, але триває.

[ринковий торговець]:
«Можу впевнено сказати: якби в місті запровадили карантин, ми би пропали. Не знаю, як усе відбувається в інших країнах, але хочу, щоб моїм європейським колегам по фруктовому бізнесу було легше».

Тим часом деякі шведські вчені різко критикують політику влади. На їхню думку, вона може призвести до катастрофи.

У Швеції загалом виявлено понад 16 тисяч випадків зараження COVID-19. Померло 1937 осіб. У процентному співвідношенні смертність дещо менша, ніж в Італії, Франції та Великій Британії. Водночас вона набагато вища, ніж в інших скандинавських країнах — Данії, Фінляндії та Норвегії.

Влада Швеції очікує, що цього року ВВП країни скоротиться на 4%. Вона виділила дев’ять мільярдів євро на подолання наслідків пандемії коронавірусу.
Коротке посилання на цю сторінку:

Влада Швеції бачить користь у відмові від жорсткого карантинуЩо робить патруль поліції Нью-Йорка на вулицях Сан-ПаулуВ Албанії відновлюють популяцію кучерявих пеліканівУ Мексиці школярі повертаються за парти на тлі ослаблення спалаху COVID-19У Франції проходить заплив у стилі графа Монте-КрістоІндійці під час локдауну годують бродячих собак і корівАвстралійці, як і раніше, хочуть читати друковані газети з місцевими новинамиСписок Світової спадщини ЮНЕСКО: які об’єкти виключатьЦвіркуни у фритюрі: киргизький бізнесмен розводить комах на продажАрмія щурів-саперів у Камбоджі поповнилася 20-ма новобранцями