16.07.2022
Телеканал NTD

Президентом Індії вперше стала жінка із племінної громади

Президентом Індії вперше стала жінка із племінної громади

Жінка з племінних народів Драупаді Мурму стала 15-м президентом Індії. Вона склала присягу в будівлі парламенту..

Дата завантаження: 2022-08-16

video

Жінка з племінних народів Драупаді Мурму стала 15-м президентом Індії. Вона склала присягу в будівлі парламенту в Нью-Делі. Уперше в історії країни представник соціальних низів обійняв посаду голови республіки. Мурму — також друга жінка-президент Індії після Пратібхи Патіл.

[Драупаді Мурму, президент Індії]:
«Сила нашої демократії в тому, що дочка бідних батьків з віддаленої місцевості, де мешкають племена, може зайняти найвищу конституційну посаду Індії».

Драупаді Мурму — також наймолодший президент Індії. Їй 64 роки. Вона народилася в штаті Одіша в сім’ї з народності санталі. Представники цього племені переважно заробляють на життя рільництвом, полюванням, збиральництвом, а ще наймаються чорноробами.

Мурму здобула вищу освіту й працювала вчителькою. Потім захопилася політикою, а також стала членом правоцентристської партії «Бхаратія джаната», яка зараз керує країною.

З 2015 до 2021 року Мурму була губернатором штату Джаркханд. Цього року партія «Бхаратія джаната» висунула її кандидатуру на президентських виборах. Політик здобула 64 % голосів, обійшовши представника опозиції Яшванта Сінху.

Президент Індії здебільшого виконує представницькі функції. Уся влада належить уряду на чолі з прем’єр-міністром. Лише в деяких випадках президент має право розпустити законодавчі збори штатів. Він також має право на помилування засуджених.
Коротке посилання на цю сторінку:

Президентом Індії вперше стала жінка із племінної громадиГубернатор Техасу обіцяє добудувати прикордонний мур, який зводив Дональд ТрампДР Конго вимагає від представника місії ООН залишити країнуУ Франції ухвалили вирок ісламісту, який 2015 року влаштував у Парижі бійнюЄС офіційно визнав Хорватію 20-м членом єврозониБорис Джонсон пішов із посади: як обиратимуть нового прем’єраКраїни ЄС домовилися знизити імпорт російської нафти на 90 %Шрі-Ланка: президент утік і пішов у відставкуПерша леді України виступила перед Конгресом СШАООН повідомляє про сотні випадків порушення прав людини в Афганістані

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: