16.07.2022
Телеканал NTD

Шрі-Ланка: президент утік і пішов у відставку

Шрі-Ланка: президент утік і пішов у відставку

На вулицях найбільшого міста Шрі-Ланки — тріумф, танці та пісні. Президент країни Готабая Раджапакса подав у..

Дата завантаження: 2022-08-16

video

На вулицях найбільшого міста Шрі-Ланки — тріумф, танці та пісні. Президент країни Готабая Раджапакса подав у відставку.

Люди в Коломбо вийшли навіть попри комендантську годину.

В адміністрації президента кажуть, що Раджапакса подав заяву про звільнення електронною поштою ввечері в четвер. Це сталося за кілька годин після його втечі до Сінгапуру. Перед цим були масові протести через економічну кризу.

Люди виходили на вулиці кілька місяців. Однак апогею протест досягнув минулого тижня. Тоді сотні тисяч громадян захопили урядові будівлі в Коломбо. Серед них була й резиденція президента.

Шріланкійці звинувачують родину Раджапакса та її соратників в інфляції, корупції та нестачі основних продуктів.

При цьому Раджапакса в середу заявив, що на посаду виконувача обов’язків президента поставив свого соратника — прем’єр-міністра Раніла Викрамасінгхе. Це спричинило ще більші протести. Люди захопили парламент і резиденцію прем’єра та зажадали відставки Викрамасінгхе.

Протестувальники кажуть, що визнають лише обраного голову держави.

[Калум Амаратунга, представник протестного руху]:
«Якщо буде обрано Раніла Викрамасінгхе, ми хотіли б знати, хто в парламенті проголосував за людину, партія якої набрала всього 225 тисяч голосів. А ця ж людина збирається контролювати 22 мільйони людей. Нам доведеться запитати, чи враховують у парламенті думку громадян».

Очікують, що парламент призначить нового президента 20 липня.

Джерела в керівній партії кажуть, що Викрамасінгхе — головний кандидат. Однак рішення ще не ухвалено.
Коротке посилання на цю сторінку:

Шрі-Ланка: президент утік і пішов у відставкуМіж двома Кореями в селі Пханмунджом поки спокійно, але чи надовго?Президент Європейської комісії засудила російський продовольчий шантажВ укритті шахти в Буркіна-Фасо зниклих безвісти гірників не виявилосяУбивство експрем’єра Японії: нападник розкрив свої мотивиУ всьому світі пройшли акції на підтримку ФалуньгунВерховний суд США скасував закон, який дозволяв абортиПакистан затоплюють сезонні зливи — жертв дедалі більшеНайрясніша за 80 років злива затопила СеулБорис Джонсон пішов із посади: як обиратимуть нового прем’єра

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: