12.02.2022
Телеканал NTD

У М’янмі стратили чотирьох продемократичних активістів

У М'янмі стратили чотирьох продемократичних активістів

Невелика група протестувальників у масках проходить вулицями міста Янгон у М'янмі. Попри ризик бути заарештованими, вони..

Дата завантаження: 2022-08-12

video

Невелика група протестувальників у масках проходить вулицями міста Янгон у М’янмі. Попри ризик бути заарештованими, вони однаково зважилися на протест через надзвичайну подію. Військова влада країни оголосила, що стратила чотирьох демократичних активістів, яких звинуватили в скоєнні терактів.

На плакатах написано «Ми ніколи не будемо боятися». Деякі перехожі їм аплодують. А вони скандують заклики до повалення нинішнього уряду генерала Мін Аунг Хлайна.

Усі страчені — чоловіки. Вироки їм винесли на закритих судових процесах у січні та квітні. Вони брали участь у русі опору війську, яке торік здійснило переворот і захопило владу, а потім почало переслідувати незгодних.

ООН та США категорично осудили страти — перші в країні за десятиліття. Так, речник Держдепартаменту зазначив, що відносини Вашингтона з країною більше не будуть колишніми. А спецдоповідач ООН з питань М’янми Том Ендрюс сказав, що боїться уявити, що може статися далі.

[Том Ендрюс, спеціальний доповідач ООН з питань М’янми]:
«Я обурений. Це жахлива ситуація. Думаю, усім нам показують, що злочинам хунти немає меж».

За словами Ендрюса, ще слід з’ясувати, як саме активістів стратили. Водночас уже відомо, що вони сиділи у в’язниці, де були жахливі умови утримання.

В ООН зазначають, що в М’янмі в камерах смертників перебуває ще принаймні 140 осіб, і що військова влада, найімовірніше, страчуватиме й далі.
Коротке посилання на цю сторінку:

У М’янмі стратили чотирьох продемократичних активістівЛісові пожежі в Європі побили рекорд19-річний політик: південнокорейська студентка балотується до мерії СеулаДерждепартамент США критикує Китай за придушення свободи віри«Усе зруйновано»: жителі Кентукі прибирають завали після повеніДвоє людей згоріли в машині під час лісових пожеж у КаліфорніїАмериканка понад 2 місяці намагалася виїхати з Китаю в умовах суворого карантинуНа Лесбосі горять ліси — жителів евакуювалиНові докази примусового вирізання органів оприлюднили в БрюсселіБалістичні ракети й винищувачі: Китай проводить навчання в Тайванській протоці

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: