16.06.2022
Телеканал NTD

Чи зможуть військові винищувачі обійтися без пілотів?

Чи зможуть військові винищувачі обійтися без пілотів?

Винищувачі F-35 розтинають небо над Тихим океаном. Їх уважають найпросунутішими військовими літаками у світі. Вони розганяються..

Дата завантаження: 2022-08-16

video

Винищувачі F-35 розтинають небо над Тихим океаном. Їх уважають найпросунутішими військовими літаками у світі.

Вони розганяються майже до 2000 кілометрів за годину й обладнані високотехнологічними датчиками, які здатні відстежувати цілі та глушити ворожі радари, а також нести високоточні ракети.

[Тоні Вілсон, пілот-випробувач]:
«Поєднання малопомітності й датчиків дає змогу керувати найпотужнішим, найбільш високоточним і найживучішим винищувачем на планеті».

Пілоти і їхні винищувачі — часті герої голлівудських бойовиків. А реальні літаки зазвичай стають зірками Міжнародного авіасалону у Фарнборо.

Найбільше авіашоу у світі також стало місцем, де свої новинки показують виробники дронів та безпілотників. Вони кажуть, що в майбутньому бої відбуватимуться без людей — за допомогою штучного інтелекту та інших технологій.

На карту поставлено мільярди доларів. Країни оновлюють військові флоти та збільшують видатки на оборонні закупівлі.

Тож чи зможуть дрони замінити керовані винищувачі?

[Зів Ауні, експерт з оборонної електроніки]:
«Усе, що сьогодні робить дрон, раніше робили пілоти. Спочатку це були лише денні камери. Сьогодні ми використовуємо безліч інфрачервоних камер, що дає можливість працювати і вночі. А ще ми додаємо багато інших датчиків, які можуть збирати інформацію».

Технології вже достатньо розвинулися, щоб не садити другого члена екіпажу для роботи з радаром. Проте експерти вважають, що повністю пілотів ще зарано списувати з рахунків.

[Річард Абулафія, експерт з авіакосмічної індустрії]:
«Поки дрони здебільшого проводять розвідку й завдають точкових ударів. 20 років тому казали, що вони замінять винищувачі. Але нині ми бачимо, що цього не сталося».

Уже розробляють винищувачі, які мають безпілотні моделі. Однак, як очікують, вони вийдуть на ринок не раніше, ніж у наступному десятилітті. А поки що дрони лише доповнюватимуть військову авіацію.
Коротке посилання на цю сторінку:

Чи зможуть військові винищувачі обійтися без пілотів?Синій дім став популярним туристичним місцем СеулаНовий гель допоможе відновитися після серцевого нападуНайбільші в Європі останки ящера знайшли в АнгліїУ США збудували безпілотний тракторТехнологію очищення аркушів від надрукованого вигадали в ІзраїліУ Японії зробили міцний бетон із харчових відходівЗастосунок допомагає пакистанцям із глухотою спілкуватися з іншими людьмиРиба-робот полює на пластик у Світовому океаніБілих ведмедів з іншою генетикою знайшли у віддаленому регіоні Гренландії

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: