16.07.2022
Телеканал NTD

Уроки городництва для жителів Австралії

Уроки городництва для жителів Австралії

Куди приходять австралійці, які втомилися від міської метушні? На громадські городи. Відпочинок від інформаційного шуму біля..

Дата завантаження: 2022-08-16

video

Куди приходять австралійці, які втомилися від міської метушні? На громадські городи. Відпочинок від інформаційного шуму біля зелених грядок.

У магазині пучок салату айсберг коштує до 12 австралійських доларів, тому ідея вирощувати по п’ять власних пучків за день досить приваблива. Але це не головна мотивація.

[Грег Мартін, учасник програми]:
«Я нічого не знав про городництво, але тут можна зустріти людей, які займаються цим по 40–50 років. Вони джерело інформації. Багато чого навчаєшся, просто перебуваючи поряд».

Мартін понад 10 років допомагає керувати першим громадським городом в Аделаїді. Такі проєкти в містах та передмістях Австралії виникають за підтримки місцевих міських адміністрацій і благодійних фондів.

[Грег Мартін, учасник програми]:

«Це чудова нагода для людей, які почуваються трохи ізольованими в місті. Можна прийти й познайомитися із сусідами».

[Джош Палмер, учасник програми]:
«Проїжджаючи повз, я завжди бачу, як люди тут бесідують і разом працюють на грядках. У цьому вся цінність».

Проте город, який процвітає цілий рік, потребує багатьох годин роботи. Усе тримається на волонтерах, які підходять до проєкту з великим ентузіазмом.

[Стюарт Гілмор, волонтер]:
«Це мій внесок у життя цього конкретного району. Я хочу, щоб люди могли збиратися разом, приходити й отримувати щось безплатно».

Коротке посилання на цю сторінку:

Уроки городництва для жителів АвстраліїМангрові ліси Ріо-де-Жанейро відроджуються, попри сміттяБари й ресторани Іспанії зобов’яжуть безплатно видавати клієнтам залишки їжіШоу кажанів щовечора проходить у Г’юстоніУ Шрі-Ланці вщухли протести — люди чекають на нового президентаІспанські лікарі виключають виникнення пандемії віспи мавпЄвропарламент затвердив єдиний тип зарядного пристрою в ЄСКартонні будинки-човни плавають у НідерландахСенегальці перебирають гори непотребу й цим заробляють на життяГалапагоський острів успішно заселили черепахами

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: