12.02.2022
Телеканал NTD

Японці створили робота-змію для допомоги в екстремальних ситуаціях

Японці створили робота-змію для допомоги в екстремальних ситуаціях

Змієподібного робота на колесах розробили японські інженери. Його призначення — допомагати під час стихійного лиха чи..

Дата завантаження: 2022-08-12

video

Змієподібного робота на колесах розробили японські інженери. Його призначення — допомагати під час стихійного лиха чи інших екстремальних ситуацій. Він може проникати туди, куди людині не дістатися або де небезпечно.

Крім відеознімання, пристрій може виконувати прості завдання — наприклад, перекрити кран.

Довжина робота — 170 сантиметрів, вага — десять кілограмів. Він складається із 17 так званих суглобів. Спереду та ззаду — відеокамери.

Керувати роботом можна за допомогою джойстика. Урухомлюють його 40 моторчиків. Він може піднятися на сходинку заввишки метр.

[Мотоясу Танака, професор Токійського університету електрокомунікацій]:
«У нижній частині робота є датчики, які вимірюють відстань. Вони допомагають підійматися сходами. Датчики визначають, чи всі колеса розташовані на сходинці, чи якесь висить у повітрі. Тому робот переміщає суглоби в потрібний час і не вдаряється об сходинки».

Робот-змія поки не досконалий. У реальних умовах на нього чекають усілякі перешкоди. Він може зачепитися за дроти чи інші предмети. Також колеса ефективні не на всіх поверхнях.

[Мотоясу Танака, професор Токійського університету електрокомунікацій]:
«Якщо робот застрягне й операція перерветься, це буде погано. Тому дуже важливо придумати способи, які допоможуть роботу впоратися з труднощами. Нині ми над цим працюємо».

Розробники планують підготувати робота-змію до практичного використання за три роки.
Коротке посилання на цю сторінку:

Японці створили робота-змію для допомоги в екстремальних ситуаціяхРиба-робот полює на пластик у Світовому океаніНайбільше латаття у світі відкрили британські ботанікиНовий імплантат допоміг глухій жінці знову чутиПрототип космічного заводу готують до запуску у Великій БританіїЧи зможуть військові винищувачі обійтися без пілотів?Новий гель допоможе відновитися після серцевого нападуВіртуальна реальність дає мешканцям будинків для людей похилого віку змогу подорожуватиВід баристи до будівельника: роботи Сінгапуру виходять на роботуРуїни давньоримських храмів виявили в Нідерландах

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: