12.03.2022
Телеканал NTD

Найбільше латаття у світі відкрили британські ботаніки

Найбільше латаття у світі відкрили британські ботаніки

Це гігантське латаття називають одним із ботанічних чудес світу. А зараз про нього заговорив увесь світ...

Дата завантаження: 2022-08-12

video

Це гігантське латаття називають одним із ботанічних чудес світу. А зараз про нього заговорив увесь світ. Ці квіти вже кілька років ростуть у Садах К’ю в Лондоні. Але недавно науковці з’ясували, що вони не ті, чим їх уважали.

Раніше знали лише два види гігантського латаття з Південної Америки — вікторію амазонську та вікторію Круса. Ці види давно вирощують у Садах К’ю. У 2016 році болівійські ботаніки подарували лондонським колегам насіння латаття. Коли квіти виросли, то і фахівці, і гості помітили відмінність від інших гігантських рослин.

Тоді ботанік Карлос Магдалена почав усе скрупульозно перевіряти. З’їздив до Болівії, де вивчав латаття, що росте в дикій природі. А ще зробив генетичний аналіз насіння, яке 177 років зберігалося в Садах К’ю.

[Карлос Магдалена, ботанік]:
«Це був сюрприз. Рослина з листям завширшки три метри, яка помітна навіть із космосу, немов би зникла, хоча багато попередніх дослідників бачили її на власні очі. Просто сталася невелика плутанина».

Аналіз ДНК насіння показав, що є три види латаття роду вікторія. Третім виявився той, що надіслали з Болівії. Тому нову квітку назвали вікторія болівіана. Тепер це найбільше латаття світу. Діаметр його листя — три метри 20 сантиметрів. А квітка виростає просто величезною — завбільшки з людську голову.

[Алекс Монро, співробітник Садів К’ю]:
«Місія квітки — зловити якогось жука. Тому вони виділяють тепло. Це приваблює комах, які заповзають усередину, і бутон закривається. Ось така пастка. Через день вона відкривається і жук виповзає на волю. Він уже весь у пилку й разом з ним вирушає до іншої квітки».

Гігантське латаття росте на Амазонці в Бразилії та Болівії, а ще в річках Гаяни. Англійський ботанік Джон Ліндлі описав рослину в ХІХ столітті. Назвав її на честь королеви Вікторії. Ці квіти успішно вирощують в оранжереях, парках та ботанічних садах.
Коротке посилання на цю сторінку:

Найбільше латаття у світі відкрили британські ботанікиНа Філіппінах із банерів роблять тротуарну плиткуРідкісна знахідка: вагітну самицю іхтіозавра виявили в ЧиліНа будмайданчику в Мексиці знайшли стародавнє місто маяВ Австралії хочуть за 9 місяців зацифрувати гербарій із мільйоном зразківГуртовий ринок у Мехіко стане ще й гігантською сонячною електростанцієюВід баристи до будівельника: роботи Сінгапуру виходять на роботуGPS-нашийники створюють невидимий загін для корівНайбільші в Європі останки ящера знайшли в АнгліїНовий гель допоможе відновитися після серцевого нападу

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: