12.02.2022
Телеканал NTD

Президент Шрі-Ланки втік на Мальдіви, але протести не вщухають

Президент Шрі-Ланки втік на Мальдіви, але протести не вщухають

За кілька годин до обіцяної відставки президент Шрі-Ланки Готабая Раджапакса втік із країни. Але протести тривають...

Дата завантаження: 2022-08-12

video

За кілька годин до обіцяної відставки президент Шрі-Ланки Готабая Раджапакса втік із країни. Але протести тривають. Раджапаксу звинувачують у корупції та невмілому управлінні економікою.

[протестувальник]:
«Лише через те, що він утік, боротьба не закінчиться. Якщо він грабував (країну), то боротьба триватиме, доки все не конфіскують».

Шрі-Ланка переживає найбільшу економічну кризу за попередні сім десятиліть. Зовнішній борг сягнув 51 мільярда доларів. У країні бракує іноземної валюти, майже закінчилося пальне, у дефіциті деякі продукти й ліки.

Усе це спровокувало антиурядові протести. Вони почалися в березні, а недавно невдоволення людей досягло апогею.

9 липня протестувальники штурмом узяли резиденції президента й прем’єр-міністра й висунули вимогу відставки вищого керівництва. Раджапакса мав піти з посади 13 липня. Але разом із дружиною полетів військовим літаком на Мальдіви.

Прем’єр-міністр Раніл Викрамасінгхе обіцяв скласти повноваження, коли буде сформовано тимчасовий загальнопартійний уряд. Поки законодавці не визначилися з його складом. Але вже 20 липня мають відбутися вибори нового президента. Кандидатів є три, серед них і прем’єр. Голосування буде таємним.

Водночас резиденція президента стала схожою на безплатний музей. До входу тягнеться нескінченна черга. Люди приїжджають навіть з інших міст. Громадський порядок ніхто не порушує, і конфліктів із поліцією немає.
Коротке посилання на цю сторінку:

Президент Шрі-Ланки втік на Мальдіви, але протести не вщухаютьШанхай і Пекін послаблюють карантинні заходиМіж двома Кореями в селі Пханмунджом поки спокійно, але чи надовго?У Валенсії намагаються загасити лісову пожежуВООЗ оголосила віспу мавп глобальною надзвичайною ситуацієюДиректор ФБР: основні загрози кібербезпеці США надходять із КитаюДвоє людей згоріли в машині під час лісових пожеж у КаліфорніїАномальна спека спричинила пожежі в ЄвропіСтрілянина в торговому центрі Копенгагена: троє загиблих та багато поранених

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: