16.07.2022
Телеканал NTD

Протестувальники на Шрі-Ланці захопили резиденцію президента й чекають на його відставку

Протестувальники на Шрі-Ланці захопили резиденцію президента й чекають на його відставку

Протестувальники на Шрі-Ланці лишатимуться в резиденціях президента й прем'єр-міністра країни доти, доки ті не підуть у..

Дата завантаження: 2022-08-16

video

Протестувальники на Шрі-Ланці лишатимуться в резиденціях президента й прем’єр-міністра країни доти, доки ті не підуть у відставку. Паливна криза, а також нестача продовольства та ліків переповнили чашу терпіння народу. Тож 9 липня натовп узяв урядові будівлі штурмом.

Президент пообіцяв залишити посаду 13 липня. Прем’єр заявив, що складе свої повноваження, коли буде сформовано тимчасовий загальнопартійний уряд.

[протестувальниця]:
«Ми пробудемо тут до 13 або 14 липня й подивимося, чи піде президент у відставку. Ми йому більше не довіряємо. Він уже підірвав нашу довіру й довіру нашої країни».

Антиурядові протести на Шрі-Ланці почалися ще в березні. Причиною стала найбільша в країні за попередні сімдесят років економічна криза. Президент знизив податки, через що зменшилися надходження до бюджету. Він також на сім місяців заборонив використовувати хімічні добрива. У країні відразу впало виробництво чаю та рису.

Ситуацію ускладнила пандемія, яка перекрила потік туристів. Вони були важливим джерелом іноземної валюти. Зовнішній борг країни сягнув 51 мільярда доларів.

В уряду не лишилося грошей на імпорт пального, продуктів, медикаментів та інших товарів. Наприкінці червня бензин та дизель майже закінчилися, і їх не продавали два тижні. Також у країні почали регулярно вимикати світло.

Фінансову підтримку Шрі-Ланці надала Індія, виділивши коло чотирьох мільярдів доларів. Також допомогу розміром три мільярди доларів обіцяє Міжнародний валютний фонд. Але для цього уряд країни має подати план реструктуризації боргу.
Коротке посилання на цю сторінку:

Протестувальники на Шрі-Ланці захопили резиденцію президента й чекають на його відставкуУ всьому світі пройшли акції на підтримку ФалуньгунВід Рима до Голлівуду: почалася вакцинація проти віспи мавпПожежі та смерті: аномальна спека спричинила лихо в ЄвропіКоло 800 сирійців щотижня переїжджають із Туреччини на батьківщинуНа Тайвані провели вечір пам’яті подій 4 червня, а в Гонконгу вже не можутьЗафрахтований ООН корабель повезе українське зерно до АфрикиВООЗ закликає Європу робити більше щеплень проти COVID та повернути маскиЧерез пожежі у Франції евакуювали 10 000 осіб, а в Португалії горить заповідникСуд Великої Британії дозволив депортувати нелегальних мігрантів

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: