12.03.2022
Телеканал NTD

Борис Джонсон пішов із посади: як обиратимуть нового прем’єра

Борис Джонсон пішов із посади: як обиратимуть нового прем'єра

Борис Джонсон залишає посаду прем'єр-міністра Великої Британії. Він оголосив про свою відставку на тлі ще одного..

Дата завантаження: 2022-08-12

video

Борис Джонсон залишає посаду прем’єр-міністра Великої Британії. Він оголосив про свою відставку на тлі ще одного скандалу, після якого міністри його кабінету почали масово звільнятися.

Тепер у країні мають обрати нового прем’єра. Але як це зроблять?

Кандидатів, які хочуть спробувати себе на вищій посаді, мають номінувати щонайменше два законодавці з Консервативної партії. Потім пройде кілька раундів таємного голосування. Щоразу відсіватимуть тих, хто набрав найменше голосів. Цей процес повторюватиметься доти, доки залишаться два фіналісти.

Потім проведуть ширше голосування поштою, у якому візьмуть участь усі члени Консервативної партії країни. Переможця визнають новим лідером та виконувачем обов’язків прем’єр-міністра.

Хоча він чи вона не буде зобов’язаний оголошувати дострокові вибори, але таке право матиме.

Скільки часу це триватиме, залежить від кількості кандидатів. Також наприкінці липня парламент піде на канікули.

Зараз поки рано прогнозувати, кому дістанеться крісло прем’єра. Утім, уже можна назвати охочих поборотися за цю посаду. Це міністр закордонних справ Ліз Трасс, ексголова МЗС Джеремі Гант і міністр фінансів Ріші Сунак.
Коротке посилання на цю сторінку:

Борис Джонсон пішов із посади: як обиратимуть нового прем’єраУ М’янмі стратили чотирьох продемократичних активістівРосія погрожує Литві заходами у відповідь за обмеження транзиту залізницеюПерша леді України виступила перед Конгресом СШАКолишній бойовик став президентом КолумбіїНенсі Пелосі дісталася Тайваню й зустрілася з президентомПрезидент Шрі-Ланки втік на Мальдіви, але протести не вщухаютьПрактично за крок до війни: влада Косова поступиласяЕкспрезидента Молдови Ігоря Додона заарештували на 30 дібЛідери G7 пообіцяли безстроково підтримувати Україну

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: