12.02.2022
Телеканал NTD

Убивство експрем’єра Японії: нападник розкрив свої мотиви

Убивство експрем'єра Японії: нападник розкрив свої мотиви

Чоловік, якого заарештували за вбивство експрем'єра Японії Сіндзо Абе, повідомив свої мотиви. 41-річний Тецуя Ямагамі в..

Дата завантаження: 2022-08-12

video

Чоловік, якого заарештували за вбивство експрем’єра Японії Сіндзо Абе, повідомив свої мотиви. 41-річний Тецуя Ямагамі в п’ятницю наблизився до політика в західному місті Нара, коли той виступав із передвиборчою промовою. Він двічі вистрілив у нього із саморобної 40-сантиметрової зброї, обмотаної чорним скотчем. У результаті Абе помер у лікарні.

Ямагамі був безробітним. До 2005-го три роки служив у силах самооборони ВМС. Він заявив, що вирішив убити експрем’єра, бо той був пов’язаний із релігійною організацією, яка розорила його родину. Чоловік зазначив, що спочатку намагався вчинити замах на лідера цієї організації. Однак це виявилося складно. Тоді він змінив мету. Також Ямагамі сказав, що спочатку пробував зробити вибухівку.

До резиденції Сіндзо Абе в Токіо приходять люди, щоби помолитися та покласти квіти. Загиблий був прем’єром Японії двічі й обіймав цю посаду найдовше в історії країни — близько дев’яти років.

[жителька Токіо]:
«Я справді вражена. Думала, Абе й далі докладатиме зусиль, щоб зробити країну кращою».

Водночас японці в неділю пішли на виборчі дільниці, щоб обрати нових членів верхньої палати парламенту. Як очікують, коаліційний уряд прем’єра Фуміо Кісіди набере більшість. Нинішній прем’єр — протеже Абе.

Верхня палата парламенту Японії — менш впливовий законодавчий орган, ніж нижня. Вибори до неї зазвичай розглядають як своєрідний референдум для чинної влади.

Лідери та прості громадяни багатьох країн висловлюють співчуття у зв’язку із загибеллю експрем’єра. А Сіднейську оперу підсвітили кольорами японського прапора.
Коротке посилання на цю сторінку:

Убивство експрем’єра Японії: нападник розкрив свої мотивиНенсі Пелосі дісталася Тайваню й зустрілася з президентомДерждепартамент США критикує Китай за придушення свободи віриМільйони людей у ​​Південній Азії постраждали від повенейКорабельна аварія в Індонезії: 25 людей зникли безвістиПівдень Європи через екстремальну спеку охопили пожежіСуд Великої Британії дозволив депортувати нелегальних мігрантів19-річний політик: південнокорейська студентка балотується до мерії СеулаЧерез повінь в Індії поширюється інфекціяТретя повінь цього року: Сідней частково затопило

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: