01.10.2022
Телеканал NTD

Росія погрожує Литві заходами у відповідь за обмеження транзиту залізницею

Росія погрожує Литві заходами у відповідь за обмеження транзиту залізницею

Москва погрожує Вільнюсу заходами у відповідь за обмеження залізничних перевезень через литовську територію. До МЗС Росії..

Дата завантаження: 2022-07-01

video

Москва погрожує Вільнюсу заходами у відповідь за обмеження залізничних перевезень через литовську територію. До МЗС Росії викликали посла ЄС Маркуса Едерера, щоб обговорити цю ситуацію.

Литва з 18 червня припинила пропускати потяги з підсанкційними товарами з російських регіонів до Калінінграда. Про введення таких заходів литовська сторона попередила заздалегідь.

Російська влада називає обмеження на транзит блокадою і вимагає негайно їх скасувати. Якщо ж цього не станеться, вона має намір вжити заходів у відповідь. Яких саме не розкриває. Але каже, що для литовських громадян вони будуть відчутними.

Проте уряд Литви пояснює, що просто почав виконувати четвертий пакет санкцій Євросоюзу. Водночас пасажирів, а також товари, які не потрапили під обмеження, перевозять як і раніше.

Процес виконання санкцій поетапний. Наразі Литва припинила пропускати вироби зі сталі та кольорових металів, а також алкоголь, ікру, склотару, деревину, цемент та добрива. У лютому наступного року заборонять провозити бензин і дизель.

За даними влади Калінінградської області, обмеження на транзит стосуватимуться коло половини всіх найменувань товарів, які ввозять до напівексклава чи вивозять із нього.

Водночас підсанкційні товари можна перевозити морським шляхом, що не порушуватиме правил Євросоюзу. Але залізничні перевезення через Білорусь і Литву дешевші й швидші.
Коротке посилання на цю сторінку:

Росія погрожує Литві заходами у відповідь за обмеження транзиту залізницею30-метрова стіна обвалилася на житлові будинки в Ла-ПасіРосійські ракети влучили в торговий центр у КременчуціДерждепартамент США критикує Китай за придушення свободи віриНові санкції проти Росії запровадили США, Велика Британія та ЄССтрілянина в початковій школі США: загинуло 19 дітейКитайські дракони в центрі Нью-Йорка нагадали про криваві репресії в КНРТроє громадян Китаю загинуло внаслідок вибуху в ПакистаніЗемлетрус в Афганістані: щонайменше 1000 загиблихПершотравневі погроми: чим закінчилися демонстрації в Парижі

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: