01.10.2022
Телеканал NTD

Коаліція Макрона втратила більшість у французькому парламенті

Коаліція Макрона втратила більшість у французькому парламенті

Президент Франції Емманюель Макрон утратив абсолютну більшість у Національних зборах. За результатами другого туру парламентських виборів..

Дата завантаження: 2022-07-01

video

Президент Франції Емманюель Макрон утратив абсолютну більшість у Національних зборах. За результатами другого туру парламентських виборів його коаліція «Разом!» хоч і вийшла на перше місце, але дістала лише 245 мандатів. Тобто втратила близько сотні крісел.

На друге місце вийшла коаліція ультралівих та зелених «Новий народний екологічний та соціальний союз». Він дістав 131 крісло. А третьою прийшла ультраправа партія Марін Ле Пен «Національне об’єднання». Вона в парламенті матиме 89 місць.

Ле Пен заявила, що хоче об’єднати всіх патріотів, зокрема й лівих.

[Марін Ле Пен, лідерка «Національного об’єднання»]:
«Ми й далі працюватимемо над об’єднанням французького народу в один великий народний рух. До нього увійдуть усі патріоти — як праві, так і ліві. Ми захистимо країну від руйнування, яке ми бачимо щодня».

У попередньому парламенті коаліція Макрона мала понад 300 місць. А для абсолютної більшості необхідно щонайменше 289.

Тепер президентові доведеться шукати підтримки інших політичних сил, щоб і далі втілювати заплановані реформи. Водночас у колишнього марксиста Жан-Люка Меланшона, який очолює ультралівих, зовсім інша політична програма.

Тоді як Макрон обіцяє підвищити пенсійний вік, Меланшон — навпаки, знизити. Макрон також обіцяє перейти на зелені джерела енергії, а його найближчий суперник — підвищити мінімальну зарплату та заморозити ціни на предмети першої потреби.

Нині у французів настав період невизначеності. Уперше за десятиліття жодна партія не набрала абсолютної більшості. Це загрожує політичною кризою та ще більшим падінням рівня життя.

Явка на виборах становила трохи більше ніж 38 %. Це навіть менше, ніж у першому турі, що відбувся 12 червня.
Коротке посилання на цю сторінку:

Коаліція Макрона втратила більшість у французькому парламентіНа Тайвані провели вечір пам’яті подій 4 червня, а в Гонконгу вже не можутьВибух на вугільній шахті у Польщі: є загиблі та зниклі безвістиБорис Джонсон залишається прем’єр-міністромНімеччина субсидує громадський транспорт та знизила податки на пальнеСильний ураган налетів на Західну НімеччинуШанхай перетворився на місто-примаруНайбільша пожежа в історії США підбирається до Лас-ВегасаРосійські ракети влучили в торговий центр у КременчуціКупання й соки: у Пакистані рятуються від спеки

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: