01.11.2022
Телеканал NTD

Понад 60 кімоно показали на виставці в Нью-Йорку

Понад 60 кімоно показали на виставці в Нью-Йорку

У Нью-Йорку відкрилася виставка кімоно. Тут можна дізнатися, як розвивалася японська мода з кінця XVIII століття..

Дата завантаження: 2022-07-01

video

У Нью-Йорку відкрилася виставка кімоно. Тут можна дізнатися, як розвивалася японська мода з кінця XVIII століття до початку XX.

[Моніка Бінксік, кураторка виставки]:
«Ми показуємо кімоно як елемент моди. Зазвичай, говорячи про моду, думаєш про великі західні бренди. Але кімоно теж має своє місце у світі моди, починаючи з XVII століття».

Тут можна побачити, як кімоно вплинуло на західну моду. Також був великий зворотний вплив.

[Моніка Бінксік, кураторка виставки]:
«У XVII–XVIII століттях шовк був дуже дорогим, тому лише заможні самураї чи багаті пані з вищих верств могли дозволити собі якісні кімоно. Потім, у період Мейдзі, наприкінці XIX століття Японія відкрила свої кордони для Заходу. До Японії прийшли західні технології, і виникла змога шити менш дорогі кімоно».

Кураторка виставки каже, що у 20–30-х роках японські жінки вперше почали працювати друкарками й телефонними операторками. У них з’явився свій дохід, який вони могли витрачати на кімоно чи інший одяг.

[Моніка Бінксік, кураторка виставки]:
«І жінки мали вибір: носити кімоно чи щось у західному стилі».

Загалом тут виставлено понад 60 кімоно.

Це перша виставка, яку організувала Японська галерея спільно з Інститутом костюма в Метрополітен-музеї. Вона триватиме до 20 лютого наступного року.
Коротке посилання на цю сторінку:

Понад 60 кімоно показали на виставці в Нью-ЙоркуУ Данії збудували копію човна вікінгів, що плавав у XI століттіПортрети й діадеми британських королев можна оглянути в ЛондоніУ столиці Ємену під час перемир’я почали відновлювати Старе містоАлбанська сім’я зберігає традицію виготовлення національних шапочок«Курча коронації»: яке меню склали для Єлизавети II на честь коронаціїГарячий шоколад з різноманітними інгредієнтами — новий бум у Великій БританіїНародний киргизький танець допомагає лікувати легеніФрески втікачів: на горищі церкви в Римі знайшли малюнки часів Другої світовоїПерегони на катамаранах: гамір у тихому озері Брюсселя

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: