01.11.2022
Телеканал NTD

Розпечену лаву Етни зняли зблизька на відеокамеру

Розпечену лаву Етни зняли зблизька на відеокамеру

Видовищне виверження вулкана Етна, що на Сицилії, вдалося зафіксувати на відео. Для цього знімальна група піднялася..

Дата завантаження: 2022-07-01

video

Видовищне виверження вулкана Етна, що на Сицилії, вдалося зафіксувати на відео. Для цього знімальна група піднялася на висоту 2800 метрів і наблизилася до південно-східного кратера, де за попередні десять років сталося більшість вивержень.

Температура лави вже досягла 800 градусів Цельсія. Тому люди мусили бути вкрай обережними.

Етна — найвищий серед активних вулканів Європи. Його висота — 3300 метрів над рівнем моря. Останніми тижнями вулкан знову активізувався й далі вивергає лаву й попіл.

Перше історично доведене виверження Етни було зареєстровано 1226 року до нашої ери. Відтоді вона неодноразово вивергалася. За різними даними, з боків гори існує від 200 до 400 кратерів. Раз на три місяці з якогось із них ллється лава.

Етна рідко завдає шкоди людям. Приблизно раз на 150 років унаслідок виверження руйнується якесь село. Схили вулкана густо населені, бо лава й попіл збагачують ґрунт, і земля стає дуже родючою.
Коротке посилання на цю сторінку:

Розпечену лаву Етни зняли зблизька на відеокамеруЧому зникають морські дракони і як їх рятують2050 року понад 200 млн людей муситимуть мігрувати через посухуТривалий COVID: пацієнти не одужують навіть через рікУ Бразилії влаштовують велосипедні прогулянки для сліпихНайгірша за десятиліття посуха загрожує голодом мільйонам африканцівВООЗ: смертей від COVID у світі може бути втричі більшеЄвропарламент затвердив єдиний тип зарядного пристрою в ЄСАртефакти із затонулих кораблів досліджують в АвстраліїБританський принц Вільям святкує 40-річчя

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: