01.11.2022
Телеканал NTD

Темзу в Лондоні хочуть заселити бобрами

Темзу в Лондоні хочуть заселити бобрами

Бобри в Лондоні. За п'ять-десять років така картина в британській столиці може стати звичною. Захисники природи..

Дата завантаження: 2022-07-01

video

Бобри в Лондоні. За п’ять-десять років така картина в британській столиці може стати звичною. Захисники природи й мер міста планують поселити цих гризунів уздовж Темзи в околицях Лондона.

Недавно задля експерименту бобрів випустили в природу в певному місці на півночі столиці. Тепер планують поселити їх і в інших районах.

[Бен Голдсміт, еколог]:
«Бобри будують невеликі греблі на струмках та в гирлах річок, і це стримує воду під час дощів. Тобто допомагає зменшити площу повеней нижче за течією, а також посуху. До того ж з’являється місце для життя інших видів тварин».

У Великій Британії, за винятком Шотландії, бобри зникли 400 років тому. Причина в надмірному полюванні. Але у 2013 році в графстві Девон виявили цілу групу цих гризунів. За ними почали спостерігати. З часом їхня популяція розрослася, і бобри побудували 28 гребель.

Це збільшило площу водно-болотних угідь. У результаті з’явилося більше комах, жаб, водяних щурів та птахів. Дослідники дійшли висновку, що бобри не шкодять природі. Навпаки, завдяки їм збільшується біорізноманіття.

[Бен Голдсміт, еколог]:
«Бобрам буде добре на Темзі й у гирлі річки. Для них це прекрасне середовище. Людям не треба їхати далеко від центру Лондона, щоб побачити тюленів та дельфінів, а іноді й китів. Гирло Темзи стає чудовим місцем проживання диких тварин, і бобри дуже добре вписалися б у цю картину».

Два роки тому завезених із Шотландії бобрів випустили в дику природу англійського графства Сомерсет. А ще їх поселили в графстві Глостершир. Тепер екологи чекають на збільшення біорізноманіття.
Коротке посилання на цю сторінку:

Темзу в Лондоні хочуть заселити бобрамиСпалах віспи мавп у Європі: понад 100 випадків захворюванняАзербайджан відновлює відвойований у Вірменії курорт ШушаНаплив мігрантів у США — рекордний за попередні 20 роківАвстралія вдвічі зменшить обсяг харчових відходів до 2030 рокуКонголезький бізнесмен перетворює сміття на грошіІзраїльським туристам сподобався відпочинок на Синайському півостровіСуд у США відмовився дати слонисі Хеппі людські праваКоло 800 сирійців щотижня переїжджають із Туреччини на батьківщинуЧому багаті північнокорейці відмовляються від квартир у пентхаусах

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: