01.10.2022
Телеканал NTD

Спалах віспи мавп у Європі стривожив медиків

Спалах віспи мавп у Європі стривожив медиків

Спалах віспи мавп у Європі стривожив чиновників охорони здоров'я. Випадки зараження виявили в людей у ​​Великій..

Дата завантаження: 2022-07-01

video

Спалах віспи мавп у Європі стривожив чиновників охорони здоров’я. Випадки зараження виявили в людей у ​​Великій Британії, Португалії, Іспанії та Швеції. Один заражений є і в США.

Мавпяча віспа — вірусне захворювання. Поширюється переважно в Західній та Центральній Африці. Джерело інфекції — мавпи, але заразитися можна й від дрібних ссавців. Також вірус передається від людини до людини, але в такому разі заразність менша.

Захворювання починається раптово. Підіймається температура, виникає головний та м’язовий біль. На третій-четвертий день обличчя, руки, а потім і все тіло покривається висипом, як за звичайної віспи. Найчастіше хвороба протікає в легкій чи середньоважкій формі й триває два-три тижні.

[Джиммі Вітворт, професор Лондонської школи гігієни]:
«Штам, який зараз зафіксували в Європі, — західноафриканський. Смертність від нього становить приблизно 1 %. Він менш небезпечний, ніж центральноафриканський, але все ж спричинена ним хвороба серйозна».

Водночас у країнах Європи посилюють санітарні заходи. У Великій Британії медикам та працівникам інших професій пропонуватимуть вакцинуватися від віспи.

[Джиммі Вітворт, професор Лондонської школи гігієни]:
«Такого спалаху ще не було. Це тривожить, і нам треба якнайшвидше взяти ситуацію під контроль. Але паніка ні до чого. Хвороба не пошириться у великих масштабах і не переросте в епідемію, як коронавірус».

Медики поки не виявили зв’язку між зареєстрованими випадками зараження. Це означає, що джерел може бути кілька. Також відомо, що деякі пацієнти виїжджали за кордон.
Коротке посилання на цю сторінку:

Спалах віспи мавп у Європі стривожив медиківЄрусалим готується до повернення туристівЄС планує відмовитися від двох третин російського газу до кінця рокуНайгірша за десятиліття посуха загрожує голодом мільйонам африканцівГондольєри очищають від сміття канали ВенеціїВ Албанії фермер полює на кавову гущуВООЗ: спалах віспи мавп у Європі можна стримати за допомогою вакцинНаплив мігрантів у США — рекордний за попередні 20 роківСуд у США відмовився дати слонисі Хеппі людські праваТривалий COVID: пацієнти не одужують навіть через рік

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: