01.10.2022
Телеканал NTD

Болгарія відзначила День слов’янської писемності

Болгарія відзначила День слов'янської писемності

Болгарія відзначила День слов'янської писемності. 24 травня відбулися урочистості з нагоди зародження болгарського алфавіту. Цю дату..

Дата завантаження: 2022-07-01

video

Болгарія відзначила День слов’янської писемності. 24 травня відбулися урочистості з нагоди зародження болгарського алфавіту.

Цю дату десятиліттями пишно святкують. Крім церковних церемоній, також влаштовують паради на честь творців кирилиці — святих Кирила та Мефодія. Учасники покладають квіти до численних пам’ятників цим святим у Софії.

З нагоди свята до собору в центрі Софії з Греції навіть привезли їхні мощі.

Болгари вважають, що кирилицю вперше використали саме в них, а потім вона поширилася на більш ніж 50 країн.

Хай там як, а кирилицею нині користується понад 200 мільйонів осіб у всьому світі, зокрема в Україні, Білорусі, Сербії та Північній Македонії.

[Георгій Лозанов, культуролог]:
«Не випадково святий Кирило є покровителем Європи, адже створення мови — це напівлюдська й напівбожественна справа. Мову дав нам Бог, і той, хто допомагає Богу передати мову людям, дуже близький до дива».

У середині IX століття брати Кирило та Мефодій створили новий алфавіт, щоб перекласти Святе Письмо й зробити його зрозумілим для простих людей. До цього священні книги існували лише грецькою, латинською та івритом.

Болгарія стверджує, що першою прийняла цей алфавіт, і вперше в історії християнської церкви богослужіння було дозволено мовою, відмінною від трьох «обраних».

Коли у 2007 році країна приєдналася до Європейського Союзу, кирилиця стала третім офіційним алфавітом ЄС після латиниці та грецького алфавіту.

А покровителями Європи Кирила та Мефодія проголосив Папа Іван Павло ІІ 1980 року.
Коротке посилання на цю сторінку:

Болгарія відзначила День слов’янської писемностіВ Угорщині з’явилася радіостанція, яка розповідає про життя циганПерегони на катамаранах: гамір у тихому озері БрюсселяЯку «шотландку» носить лише британська королеваРідкісний малюнок Мікеланджело продали на аукціоні за 23 млн євроКитайський піаніст-віртуоз виступив в Альпах на висоті 3500 метрівЯк жив багатий давньоримський купець, тепер можна побачити зсерединиСклодув із Гани перетворює відходи на гарні витвориЗнамените місто гончарів хоче потрапити до списку ЮНЕСКОЩе один «іграшковий» потяг пустили в Індії через наплив туристів

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: