04.07.2021
Телеканал NTD

Польські волонтери допомагають нужденним в умовах карантину

Польські волонтери допомагають нужденним в умовах карантину

У Польщі, де кількість хворих на коронавірус становить близько 1000 осіб, волонтери допомагають людям, які опинилися..

Дата завантаження: 2021-08-04

video

У Польщі, де кількість хворих на коронавірус становить близько 1000 осіб, волонтери допомагають людям, які опинилися у скруті.

Багато стареньких чи важкохворих людей потрапили до групи ризику й змушені залишатися в самоізоляції. Крім того, багато медиків працюють понаднормово й теж мають більший ризик заразитися.

Роберт Вагнер — один з тих, хто вирішив допомагати лікарям. Він розвозить їм напої та їжу.

[Роберт Вагнер, активіст, що допомагає лікарям]:
«Ми намагаємося максимально підтримати медиків у Варшаві, бригади швидкої допомоги, рятувальні служби й співробітників інфекційних відділень. Даємо їм так званий сухпайок, у якому також є кава, чай, цукор, молоко, енергетичні напої та вода. Вони працюють по 10 годин на добу, щоб захистити нас від коронавірусу».

А власниця цього бістро допомагає бездомним і людям на карантині.

[Йоанна Цесьлік, власниця бістро]:
«Ми організували збір коштів, завдяки чому можемо безкоштовно доставляти їжу для найвразливіших людей. Сьогодні ми готуємо велику порцію супу на 75 осіб для бездомних і людей, які перебувають на карантині. Також приготуємо страви для стареньких, за якими наглядаємо і яким даємо такі обіди щодня».

Ще одна жителька Варшави створила на Facebook сторінку під назвою «Видима рука». На ній можуть зареєструватися ті, хто готовий допомагати іншим.

[Марта Листван, активістка]:
«Я створила цю групу для моїх друзів і їхніх друзів. Сподівалася, що буде людей 60. Але в підсумку нас уже понад 17 тисяч. Ми робимо все: ходимо в магазини й аптеки, вигулюємо собак, надаємо психологічну допомогу, приносимо обіди лікарям і нужденним і сидимо з дітьми».

Деякі жителі Варшави просто допомагають своїм сусідам, наприклад вигулювати тварин.

[Марта Щек, жителька Варшави]:
«Колись я теж потребувала допомоги, і люди мені допомогли. Тепер намагаюся допомагати тим, кому це треба».

Польський уряд запровадив у містах низку обмежень: закрив театри, школи й кінотеатри, а ще заборонив зібрання чисельністю понад 50 осіб.
Коротке посилання на цю сторінку:

Польські волонтери допомагають нужденним в умовах карантинуПлетіння з пальмового листя дає змогу єгипетському селу добре зароблятиБездомні й психічнохворі люди заполонили вулиці МангеттенуАрмія щурів-саперів у Камбоджі поповнилася 20-ма новобранцямиУнікальне вечірнє вбрання демонструють у Тель-АвівіСенегальці роблять цеглу із землі, щоби зводити прохолодні будинкиПожежники, олімпійці й музиканти: кумедні фотосесії із цикадамиУспішна ніша: йорданка виготовляє мило з верблюжого молокаУ Колумбії роблять бамбукові готелі для бджілБразильська котокав’ярня пропонує забрати тварин із собою