17.08.2021
Телеканал NTD

Польські волонтери допомагають нужденним в умовах карантину

Польські волонтери допомагають нужденним в умовах карантину

У Польщі, де кількість хворих на коронавірус становить близько 1000 осіб, волонтери допомагають людям, які опинилися..

Дата завантаження: 2021-05-17

video

У Польщі, де кількість хворих на коронавірус становить близько 1000 осіб, волонтери допомагають людям, які опинилися у скруті.

Багато стареньких чи важкохворих людей потрапили до групи ризику й змушені залишатися в самоізоляції. Крім того, багато медиків працюють понаднормово й теж мають більший ризик заразитися.

Роберт Вагнер — один з тих, хто вирішив допомагати лікарям. Він розвозить їм напої та їжу.

[Роберт Вагнер, активіст, що допомагає лікарям]:
«Ми намагаємося максимально підтримати медиків у Варшаві, бригади швидкої допомоги, рятувальні служби й співробітників інфекційних відділень. Даємо їм так званий сухпайок, у якому також є кава, чай, цукор, молоко, енергетичні напої та вода. Вони працюють по 10 годин на добу, щоб захистити нас від коронавірусу».

А власниця цього бістро допомагає бездомним і людям на карантині.

[Йоанна Цесьлік, власниця бістро]:
«Ми організували збір коштів, завдяки чому можемо безкоштовно доставляти їжу для найвразливіших людей. Сьогодні ми готуємо велику порцію супу на 75 осіб для бездомних і людей, які перебувають на карантині. Також приготуємо страви для стареньких, за якими наглядаємо і яким даємо такі обіди щодня».

Ще одна жителька Варшави створила на Facebook сторінку під назвою «Видима рука». На ній можуть зареєструватися ті, хто готовий допомагати іншим.

[Марта Листван, активістка]:
«Я створила цю групу для моїх друзів і їхніх друзів. Сподівалася, що буде людей 60. Але в підсумку нас уже понад 17 тисяч. Ми робимо все: ходимо в магазини й аптеки, вигулюємо собак, надаємо психологічну допомогу, приносимо обіди лікарям і нужденним і сидимо з дітьми».

Деякі жителі Варшави просто допомагають своїм сусідам, наприклад вигулювати тварин.

[Марта Щек, жителька Варшави]:
«Колись я теж потребувала допомоги, і люди мені допомогли. Тепер намагаюся допомагати тим, кому це треба».

Польський уряд запровадив у містах низку обмежень: закрив театри, школи й кінотеатри, а ще заборонив зібрання чисельністю понад 50 осіб.
Коротке посилання на цю сторінку:

Польські волонтери допомагають нужденним в умовах карантину«Королева дизайну яєць» сподівається, що таке ремесло об’єднає родини перед ВеликоднемЄгипетських сиріт стали частіше забирати в сім’їУ США — найбільший за 20 років наплив мігрантів на південний кордонДорогий сир став для французів розрадою під час локдаунуПоліція патрулює активний вулкан Етна, щоби вберегти туристівЯк костариканський радар рятуватиме супутники на орбіті ЗемліНа термальному курорті в Тоскані проходять реабілітацію люди, що перенесли COVID-19Жителі Великої Британії несуть квіти до королівських палацівПівденнокореєць обіцяє завжди користуватися смартфонами LG, які зникають із ринку