08.01.2021
Телеканал NTD

Кот-д’Івуар відновлює втрачені ліси

Кот-д'Івуар відновлює втрачені ліси

У заростях лісу Бекі в Кот-д'Івуарі тикове дерево й мансонія змагаються за сонячне світло. Тому працівники..

Дата завантаження: 2021-05-07

video

У заростях лісу Бекі в Кот-д’Івуарі тикове дерево й мансонія змагаються за сонячне світло. Тому працівники лісового господарства вирубують бур’ян та кущі.

[Діарра Фуссені, співробітник SODEFOR]:
«Ліс Кот-д’Івуару знищено. І сьогодні ми відчуваємо наслідки цього. І зараз дуже важливо для всіх жителів країни, особливо природозахисників, почати відновлювати наші ліси».

З 60-х років минулого століття Кот-д’Івуар втратив 80% своїх лісів. За даними ЄС, їхня площа зменшилася з 16 мільйонів гектарів до трьох мільйонів. І з них лише 500 тисяч гектарів — це незаймані ліси, які не зазнали впливу людської діяльності.

Крім вирубування чагарників, ще одне важливе завдання працівників лісового господарства — зібрати насіння дорослих дерев. Його струшують на поліетиленові мішки, щоб потім виростити з нього молодняк.

Усе, що вдалося зібрати, везуть до лісорозсадника, що за 110 кілометрів звідси. І вже там вибирають найкраще насіння.

На цьому етапі працюють переважно жінки. Вони кажуть, що завдання непросте, але це дає їм змогу заробляти по три долари на день.

[Конан Нгессан Амоін, працівниця лісорозсадника]:
«Лісове господарство допомогло мені знайти роботу. Раніше мені було складно виживати, але тепер, завдяки цій роботі, я можу підтримувати нормальне життя».

Потім частину насіння відправляють до лабораторії. Там його якість ще раз перевіряють уже під мікроскопом.

[Салаху Джибріл, працівник лабораторії]:
«Тут у нас лабораторні екземпляри. На їхній основі ми проводитимемо подальший аналіз».

Усе відібране насіння повертають у ліс Бекі. Там його дбайливо висаджують і постійно поливають.

Уряд Кот-д’Івуару збирається й далі виконувати програму висаджування дерев, принаймні до 2030 року.
Коротке посилання на цю сторінку:

Кот-д’Івуар відновлює втрачені лісиРозкішний амстердамський готель готує гамбургери по 20 євро за штукуАвстралієць урятував будинок від пожежі, але втратив його в повеніВ Іспанії електроенергію добувають з апельсинівІспанія і ДР Конго теж призупинили використання вакцини AstraZenecaАфганець, не діставши статусу біженця в ЄС, став успішним фермером на батьківщиніВ Індії зростає попит на глиняні горщикиНа термальному курорті в Тоскані проходять реабілітацію люди, що перенесли COVID-19Доглядачі колумбійського зоопарку виходили покинуте дитинча капібариМолоді американці їдуть із великих міст заради просторих будинків у глибинці