06.11.2022
Телеканал NTD

Волонтери-велосипедисти розвозять їжу безпритульним в Угорщині

Волонтери-велосипедисти розвозять їжу безпритульним в Угорщині

Кілька шматочків ковбаси, трохи овочів, сир і дві скибки хліба. Сотні таких бутербродів двічі на тиждень..

Дата завантаження: 2022-07-06

video

Кілька шматочків ковбаси, трохи овочів, сир і дві скибки хліба. Сотні таких бутербродів двічі на тиждень роблять у цій школі в Будапешті. Але вони не для дітей, а для бездомних.

Запаковані бутерброди забирають волонтери на велосипедах. Безхатченків в угорській столиці багато — пішки всіх не обійти.

[Андраш Мольнар, координатор проєкту Budapest Bike Maffia]:
«Деякі бездомні вже нас знають. Хтось із них чекає на нас щодня. Є також багато таких, які кажуть, що вже про нас чули».

Волонтери кажуть, що їм до вподоби саме їздити на велосипеді. Але замість того, щоб безцільно кататися, вони допомагають нужденним — і не лише їжею, а й добрим словом.

[Петер Вараді, безпритульний]:

«Вони не приїжджають на хвильку — просто дати бутерброд. Я бачу, що їм і справді цікаво, як минув день чи що відбувалося зі мною весь тиждень. Вони слухають нас, розмовляють із нами. І це дуже велика допомога для бездомної людини, з якою ніхто не говорить».

Сім років тому в Будапешті вдвічі зросла плата за житло. Тисячі людей опинилися на вулиці. Збільшення інфляції теж погіршує ситуацію.

Нині в Угорщині коло 30 тисяч безхатченків. До тих, хто живе на вулиці, влада ставиться жорстко. Їм можуть виписати штраф, відібрати особисті речі, відправити до в’язниці чи на громадські роботи. Однак притулків для всіх бездомних бракує. І багато хто просто боїться туди йти.

[Кінга Ерменій, волонтерка]:
«Коли кілька разів принесеш бутерброди, вони починають довіряти. І якщо погода зовсім зіпсується, безпритульний може погодитися піти до притулку. Але багато хто не хоче офіційної допомоги чи боїться її просити, бо має поганий досвід».

За холодної погоди волонтери привозять бездомним гарячий чай, теплі речі й ковдри. І, звісно, не забувають поговорити.
Коротке посилання на цю сторінку:

Волонтери-велосипедисти розвозять їжу безпритульним в УгорщиніКонголезький бізнесмен перетворює сміття на грошіРозпечену лаву Етни зняли зблизька на відеокамеруБританський принц Вільям святкує 40-річчяУнікальний готель в Індії: замість скла — сонячні панеліПівнічна Корея повідомила про спалах невідомого кишкового захворюванняВітрильник доставляє вантажі й не шкодить природіПісля землетрусу: тисячі афганців живуть на руїнах і чекають допомогиВикористані маски й експрес-тести загрожують екологіїУ Канаді розпочали вакцинацію проти віспи мавп

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: