06.10.2022
Телеканал NTD

Колишній в’язень китайського трудового табору розповів про пережите

Колишній в'язень китайського трудового табору розповів про пережите

Колишній в'язень трудового табору в китайському регіоні Сіньцзян розповів про свій арешт та ув'язнення. Він виступив..

Дата завантаження: 2022-07-06

video

Колишній в’язень трудового табору в китайському регіоні Сіньцзян розповів про свій арешт та ув’язнення. Він виступив на пресконференції у Вашингтоні.

Овалбек Турдакун — християнин родом із Киргизстану. Його заарештували у 2018 році вдома прямо на очах у сім’ї. Після цього його доставили до місця, яке називали табором професійної освіти. Перед цим було судове засідання, яке тривало три хвилини.

[Овалбек Турдакун, біженець із Китаю]:
«Ви зобов’язані визнати будь-який злочин, який вони вам приписують. Ви мусите це прийняти й бути щасливим і просто жити там мирно й тихо».

Турдакун виступив на заході, організованому Меморіальним фондом жертв комунізму. Це правозахисна організація, яку створили ще за адміністрації Клінтона.

У трудовому таборі в Сіньцзяні Овалбек провів десять місяців. Вийшовши на волю, утік із сім’єю до Киргизстану.

Член палати представників Кріс Сміт із Нью-Джерсі, представник комісії Конгресу з питань Китаю, теж виступив на заході.

[Кріс Сміт, конгресмен]:
«Генасамблея ООН, якби захотіла і якби в неї була така воля, могла б скликати трибунал, щоб притягти Сі Цзіньпіна та інших членів цієї жахливої Комуністичної партії Китаю до відповідальності за їхні злочини, за геноцид проти мільйонів людей».

На заході зосередилися на ситуації мусульман-уйгурів у китайському регіоні Сіньцзян. Надходять свідчення, що там створили численні центри так званої професійної освіти, які за фактом просто в’язниці. І в них утримують до мільйона уйгурів.

Водночас репресій у Китаї зазнають не лише вони. За даними численних свідків і правозахисних організацій, у КНР також переслідують послідовників домашніх християнських церков, тибетців і прихильників давньої медитативної практики Фалуньгун.
Коротке посилання на цю сторінку:

Колишній в’язень китайського трудового табору розповів про пережитеМасштабна операція: у Євросоюзі арештували 130 підозрюваних у торгівлі людьми«Я немов у клітці»: у Пекіні посилюють карантинЗливи та зсуви в Південно-Африканській Республіці: 45 загиблихЗсув зійшов на готель в Аргентині — загинув туристЗемлетрус в Афганістані: щонайменше 1000 загиблихПовінь у Південно-Африканській Республіці: людям допоможуть військовикиНапад у День незалежності Ізраїлю — троє людей загинулоБорис Джонсон залишається прем’єр-міністромНайбільша пожежа в історії США підбирається до Лас-Вегаса

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: