06.09.2022
Телеканал NTD

Яєчна криза: перед Великоднем у світі злетіли ціни на яйця

Яєчна криза: перед Великоднем у світі злетіли ціни на яйця

Серйозні спалахи пташиного грипу в США й Франції призвели до зменшення обсягів постачання яєць у світі..

Дата завантаження: 2022-07-06

video

Серйозні спалахи пташиного грипу в США й Франції призвели до зменшення обсягів постачання яєць у світі та до підвищення цін. Як наслідок, споживачі ледве знаходять основний продукт великодніх вихідних.

Цього року на фермах США через пташиний грип загинуло понад 19 мільйонів курей-несучок. Це найсерйозніший спалах з 2015 року.

У Франції теж найбільший сплеск заражень. Там вибракували коло 8 % курей-несучок.

Підвищення цін особливо болісне перед Великоднем, коли зростає попит на яйця. Їх використовують для випікання та фарбування.

Виробники кажуть, що найближчим часом на зниження цін сподіватися не варто, бо, щоб відновити роботу заражених ферм, потрібні місяці.

Так, гуртові ціни на великі яйця на Середньому Заході США зросли майже на 200 %, як порівняти з минулим роком.

У результаті почали дорожчати й інші продукти, які роблять із яєць, приміром майонез.

Крім пташиного грипу, на ланцюжки постачання на Близький Схід вплинула і війна в Україні. Адже наша країна є найбільшим виробником яєць у ЄС.

Тепер багато близькосхідних імпортерів налагоджують постачання з інших держав, зокрема з Туреччини.
Коротке посилання на цю сторінку:

Яєчна криза: перед Великоднем у світі злетіли ціни на яйцяУ кабульській школі прогриміли вибухиКоаліція Макрона втратила більшість у французькому парламентіСОТ попереджає про спад обсягів світової торгівліУ Шанхаї несподівано почали повідомляти про смерті від COVID-19Купання й соки: у Пакистані рятуються від спекиНімеччина субсидує громадський транспорт та знизила податки на пальнеНа Тайвані провели вечір пам’яті подій 4 червня, а в Гонконгу вже не можуть19-річний політик: південнокорейська студентка балотується до мерії СеулаМасова стрілянина в США на День незалежності

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: