18.08.2022
Телеканал NTD

СОТ попереджає про спад обсягів світової торгівлі

СОТ попереджає про спад обсягів світової торгівлі

Світова організація торгівлі переглянула свій прогноз цьогорічного зростання світової торгівлі. Якщо раніше цей показник, на думку..

Дата завантаження: 2022-05-18

video

Світова організація торгівлі переглянула свій прогноз цьогорічного зростання світової торгівлі. Якщо раніше цей показник, на думку СОТ, мав становити майже п’ять відсотків, то тепер не перевищить і трьох. Також СОТ попереджає про потенційну продовольчу кризу, до якої може призвести зростання цін.

У звіті організації йдеться, що збитків завдала ситуація в Україні, а також відновленню досі заважає COVID-19.

За словами гендиректора СОТ, зараз щось точно прогнозувати вельми складно, бо ситуація нестабільна.

[Нгозі Оконджо-Івеала, гендиректор СОТ]:
«За нашими оцінками, зростання обсягу торгівлі товарами у 2022 році може становити від половини відсотка до 5,5 %. Такий діапазон свідчить про непевність».

За словами Івеали, продовольча криза найболючіше вдарить по бідних країнах.

[Нгозі Оконджо-Івеала, гендиректор СОТ]:
«35 африканських держав імпортують харчі з України, Росії чи з обох країн. Проблема високих цін на продовольство ускладнюється високими цінами на пальне, а дорогі добрива — загроза майбутнім урожаям».

Загалом це вплине й на світову економіку.

[Нгозі Оконджо-Івеала, гендиректор СОТ]:
«Зростання світового ВВП у 2022 році становитиме 2,8 %. До війни прогнозували 4,1 %».

Голова СОТ закликала діяти, щоб уникнути голодних бунтів, що відбувалися під час кризи 2008–2009 років. У деяких країнах ситуація вже гіршає, наприклад на Шрі-Ланці.
Коротке посилання на цю сторінку:

СОТ попереджає про спад обсягів світової торгівліЯєчна криза: перед Великоднем у світі злетіли ціни на яйцяШвейцарія: місце, куди не дісталася інфляціяЖителів Шрі-Ланки дратує китайська присутністьБританська сталь потерпає від зростання цін на електроенергіюПродукти у світі подорожчали на рекордні 13 %Греція почне літній сезон рекордно раноЦіни на бензин у США досягли історичного максимумуРибалки на Шрі-Ланці більше не можуть заробити на вилові рибиІнфляція в Німеччині — найбільша за 40 років

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: