06.09.2022
Телеканал NTD

Продукти у світі подорожчали на рекордні 13 %

Продукти у світі подорожчали на рекордні 13 %

Ходити до магазину стає все дорожче. І це стосується не однієї, а багатьох країн. Продовольче агентство..

Дата завантаження: 2022-07-06

video

Ходити до магазину стає все дорожче. І це стосується не однієї, а багатьох країн. Продовольче агентство ООН повідомило, що в березні світові ціни на харчі зросли на рекордні 13 %.

Серед причин називають перебої з постачанням зернових культур та олій, зокрема пшениці, кукурудзи, ячменю та олії маршрутами через Чорне море.

Так, індекс цін на зернові культури в березні зріс на 17 % — до рекордного рівня. Індекс зростання цін на олію становить 23 %. Це також рекордний показник.

Минулого місяця дорожчав також цукор і молочні продукти.

Водночас агентство ООН переглянуло свої прогнози попиту та пропонування зернових на нинішній рік. Так, очікують, що виробництво пшениці зменшиться на шість мільйонів тонн, оскільки в України не буде зібрано щонайменше п’яту частину посівних площ озимих.

Також знижено прогноз світової торгівлі зерновими у 2021-22 фінансовому році. Як очікують, збільшення експорту з Аргентини, Індії, ЄС та США лише частково компенсує збої в експорті Чорним морем.

Раніше Продовольча та сільськогосподарська організація ООН попередила, що найближчим часом ціни на харчі та корми можуть зрости на 20 %.
Коротке посилання на цю сторінку:

Продукти у світі подорожчали на рекордні 13 %У столиці Індії обвалився будинок — є жертвиЛідери G7 пообіцяли безстроково підтримувати УкраїнуНові санкції проти Росії запровадили США, Велика Британія та ЄСУ Франції ухвалили вирок ісламісту, який 2015 року влаштував у Парижі бійнюСОТ попереджає про спад обсягів світової торгівліІндонезія припиняє експорт пальмової оліїАмериканка понад 2 місяці намагалася виїхати з Китаю в умовах суворого карантинуРосійські ракети влучили в торговий центр у Кременчуці19-річний політик: південнокорейська студентка балотується до мерії Сеула

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: