21.06.2022
Телеканал NTD

Жителів Шрі-Ланки дратує китайська присутність

Жителів Шрі-Ланки дратує китайська присутність

Міжнародний фінансовий центр, який створюють у порту, дратує жителів столиці Шрі-Ланки. Його будують китайські фірми. І..

Дата завантаження: 2022-05-21

video

Міжнародний фінансовий центр, який створюють у порту, дратує жителів столиці Шрі-Ланки. Його будують китайські фірми. І саме співпраця з Пекіном, як уважають люди, стала однією з причин найгіршої за десятиліття економічної кризи, яка виникла в країні.

Договір про будівництво портового міста влада Шрі-Ланки підписала з Китаєм ще 2014 року. Відтоді люди критикували уряд за тісні відносини з КНР.

[місцева жителька]:
«Не думаю, що портове місто — добра ідея. Таке відчуття, що країну продають китайцям. Та навряд чи Шрі-Ланці потрібен Китай чи інша країна. Ми всі зараз потерпаємо від економічних проблем».

Майже половина з 269 гектарів землі портового міста належить одній китайській компанії.

Раніше морські експерти й військовики попереджали про наслідки передання Китаю землі в повну власність.

Утім, економісти кажуть, що Шрі-Ланка не мала вибору, бо потрапила в боргову пастку Пекіна.

Раніше країна теж через борги мусила передати 80 % акцій ще одного порту іншій китайської компанії. Як наслідок, стратегічно важливий об’єкт надали Китаю в оренду на 99 років.

Тим часом жителі Шрі-Ланки вже кілька тижнів потерпають від нестачі пального, електроенергії, харчів та інших товарів.

[місцевий житель]:
«Нам бракує молока, газу, олії, усілякої їжі. Переді мною в черзі, мабуть, осіб 300».

Країною багато років керує сімейний клан Раджпакса, включно з президентом та прем’єр-міністром.

Відколи Шрі-Ланкою прокотилися протести, тут ввели режим надзвичайного стану. Але невдовзі скасували, бо десятки законодавців вийшли з керівної коаліції, залишивши прем’єра в парламенті в меншості.
Коротке посилання на цю сторінку:

Жителів Шрі-Ланки дратує китайська присутністьПутін визнав незалежність ДНР і ЛНР, Захід обіцяє санкціїВООЗ заявляє, що пандемії ще далеко до завершенняООН намагається зібрати для голодних єменців понад 4 млрд доларівІндія зменшує експорт пшениціЗаспокоїтися та зарядитися енергією: Всесвітній день Фалунь Дафа в КиєвіСША виділили ще 800 млн доларів на безпекову допомогу УкраїніПротести на Шрі-Ланці: люди вимагають відставки керівного сімейного клануСумнозвісний клан Маркосів знову повертається до влади на ФіліппінахЯєчна криза: перед Великоднем у світі злетіли ціни на яйця

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: