21.07.2022
Телеканал NTD

Новий аеропорт Албанії загрожує фламінго й пеліканам

Новий аеропорт Албанії загрожує фламінго й пеліканам

Будівництво найбільшого аеропорту Албанії поставило під загрозу один із найвидовищніших заповідників Європи з великими птахами. Орнітологи..

Дата завантаження: 2022-05-21

video

Будівництво найбільшого аеропорту Албанії поставило під загрозу один із найвидовищніших заповідників Європи з великими птахами. Орнітологи кажуть, що шум вантажівок та екскаваторів уже почав відлякувати пеліканів та фламінго.

Заповідник Вьоса-Нарта розташований на гористій місцевості на березі Адріатичного моря. Це критично важливе місце зупинки перелітних птахів у період міграції між Європою та Африкою.

Тут можна зустріти птахів 200 видів.

[Мір’ян Топі, орнітолог]:
«Як бачите, у цій зоні постійно перебуває півтора відсотка світової популяції кучерявих пеліканів, які нині на межі зникнення. Є тут й інші види, такі як фламінго».

Влада каже, що новий аеропорт сприятиме розвиткові туризму на півдні Албанії. Вона також зазначає, що будівництво відповідає всім екологічним правилам. Але зоологи й місцеві жителі не згодні.

[Йоні Ворпсі, зоозахисник]:
«Навряд чи Південній Албанії треба аеропорт. Звідси до головного аеропорту країни — півтори години. Є багато інших районів, де можна побудувати аеропорт за межами охоронюваної зони».

[Арсен Лімбро, власник місцевого ресторану]:
«Якщо тут збудують аеропорт, то відвідувачів поменшає. Коли сюди приїдуть туристи, то що вони тут побачать? Цей аеропорт зруйнує екосистему. Фауна, флора й усе інше будуть знищені. Що знайдуть тут туристи?»

Аеропорт біля заповідника небезпечний не лише цим.

[Мір’ян Топі, орнітолог]:
«У період міграції сюди прилітають сотні й тисячі птахів: різних видів, різного розміру. Ви уявляєте, якщо зграя цих птахів зіткнеться з літаком? Буде аварія».

До пандемії на туризм припадало 18 % ВВП Албанії, а також 10 % усіх робочих місць країни.
Коротке посилання на цю сторінку:

Новий аеропорт Албанії загрожує фламінго й пеліканамЕкстремальна погода призводить до масштабних відключень світла в усіх СШАТибетці в Індії протестують проти китайського правління на їхній батьківщиніІндійське подружжя подало до суду на сина й невістку за те, що ті не мають дітейПівденнокорейці не знімають масок, навіть коли вимогу їх носити скасувалиЧому багаті північнокорейці відмовляються від квартир у пентхаусахВ Албанії фермер полює на кавову гущуУ Великій Британії стали частіше брати на роботу безпритульнихШанхай запроваджує найбільший локдаун за весь час поширення COVIDКиївське метро стало домівкою для тисяч жителів столиці

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: