18.07.2022
Телеканал NTD

Євросоюз поскаржився в СОТ на Китай

Євросоюз поскаржився в СОТ на Китай

Євросоюз подав скаргу до Світової організації торгівлі на Китай. На його думку, КНР дискримінує Литву в..

Дата завантаження: 2022-05-18

video

Євросоюз подав скаргу до Світової організації торгівлі на Китай. На його думку, КНР дискримінує Литву в торговельних відносинах. І це ставить під загрозу єдиний ринок ЄС.

Пекін заблокував більшу частину торгівлі з Литвою, відколи Вільнюс зміцнив зв’язки з Тайванем. Якщо конкретніше, то він відкрив у себе представництво цієї частково визнаної республіки, яку компартія Китаю вважає бунтівною провінцією КНР.

[Валдіс Домбровскіс, віцеголова Єврокомісії]:
«З 1 грудня китайська митниця не дає товарам із Литви зайти на китайський ринок. Найбільше постраждала галузь фармацевтики, а також виробництва лазерного обладнання, електроніки та харчів. А ще китайські компанії скасовують замовлення на литовські товари».

За словами віцеголови Єврокомісії Валдіса Домбровскіса, Китай також тисне на міжнародні компанії. Він змушує їх відмовитися від литовської продукції, погрожуючи інакше і їм теж перекрити доступ до свого ринку.

Китай стверджує, що це більше політичне питання, ніж економічне, і що його не слід виносити на суд СОТ, бо правил організації торгівлі Пекін не порушував.

Чи це так, тепер належить з’ясувати. Скаргу до СОТ уже подано, і тепер розпочнуться 60-денні консультації між сторонами. Якщо за цей час конфлікт залагодити не вдасться, ЄС може вимагати від організації розв’язати це питання.

У СОТ розгляд суперечок зазвичай триває роками.

Тим часом Литва обстоює своє право зміцнювати відносини з Тайванем.

[Інгріда Шимоніте, прем’єр-міністр Литви]:
«Литва хоче встановити тісніші економічні, культурні та наукові відносини з Тайванем. Це входить до урядової програми й ні для кого не мало бути сюрпризом».

До 1971 року саме Тайвань, або Китайська Республіка, був представником Китаю в ООН. Проте згодом його місце передали КНР. Тайвань має офіційні дипломатичні відносини з 14 країнами-членами ООН. З іншими державами він підтримує зв’язки через представництва.
Коротке посилання на цю сторінку:

Євросоюз поскаржився в СОТ на КитайДо 30 років в’язниці: суд Куби почав виносити вироки учасникам торішніх протестівТорнадо пронеслися штатом Айова в США — є загибліКолишній олімпійський чемпіон розповів про зловживання в Пекіні під час Ігор-22Під Барселоною зіткнулися потягиУ Південно-Африканській Республіці внаслідок повені загинуло щонайменше 260 осібЗбройний напад в Ізраїлі: двоє людей загинуло, шестеро пораненоУ столиці Індії обвалився будинок — є жертвиЯкі санкції запроваджують щодо РосіїЧому господарі кидають домашніх тварин під час переїзду з Гонконгу

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: