21.01.2022
Телеканал NTD

Сицилія повернула Греції мармурові барельєфи Парфенону

Сицилія повернула Греції мармурові барельєфи Парфенону

Новий фрагмент знаменитих мармурів Парфенону повернувся до Греції. Його передав один із сицилійських музеїв. Скульптури забрали..

Дата завантаження: 2022-01-21

video

Новий фрагмент знаменитих мармурів Парфенону повернувся до Греції. Його передав один із сицилійських музеїв. Скульптури забрали з античного храму ще коло 200 років тому.

[Ніколаос Стамполідіс, директор Музею Акрополя]:
«Це чудово, що наші сицилійські й італійські друзі вирішили повернути це туди, де воно було народжене».

Але це не остання частинка пазла. Десятиліттями Греція добивається того, щоб подібний фрагмент повернув і Британський музей. Його вивіз граф Елгін у 1816 році. Лондон на це не погоджується, бо вивезення цінностей схвалила влада Османської імперії, яка в той час контролювала територію Греції.

[Катерина Греко, директор Музею Антоніно Салінаса]:
«Ми, Сицилія, хочемо повернути фрагмент Парфенону Греції. Ми нічого не намагаємося сказати іншим музеям, просто сподіваємось, що цей перший крок Сицилії надихне їх на такі вчинки».

Мармури — це барельєфи, які колись оздоблювали Парфенон. На них зображено бій греків із кентаврами.

Прем’єр-міністр Греції сподівається, що рішення Сицилії надихне й британську сторону. Він планує порушити це питання під час зустрічі з колегою з Туманного Альбіону.

[Кіріакос Міцотакіс, прем’єр-міністр Греції]:
«Це відкриває шлях і для переговорів між грецьким урядом та Британським музеєм, щоб знайти взаємовигідне рішення».

Утім, Сицилія поки теж повністю не повернула свою частину барельєфа. За договором вона позичила її на чотири роки з можливістю продовження терміну. Наразі тривають переговори щодо того, щоб передання стало остаточним.
Коротке посилання на цю сторінку:

Сицилія повернула Греції мармурові барельєфи ПарфенонуЯк у Гамбії проводять обряд ініціації юнаків5-тонна зірка увінчала нову вежу храму Святого Сімейства в БарселоніБританський силач установить 100 світових рекордів до 75-річчяВаленсійці обстоюють справжній рецепт традиційної стравиСтародавні рукописи приваблюють туристів до мавританського містаУ Києві засвітили головну новорічну ялинкуУнікальну колекцію картин експонує Берлінський музейНігерійський ювелір створює непідвладні часу прикрасиФестиваль повітряних куль проходить в Іспанії