20.12.2022
Телеканал NTD

Іграшки з пап’є-маше — ремесло, яке в Індії зникає

Іграшки з пап'є-маше — ремесло, яке в Індії зникає

Робітники цієї майстерні працюють у повній тиші. Обережно тримаючи іграшки, вони акуратно наносять штрихи пензликами. Мистецтву..

Дата завантаження: 2022-01-19

video

Робітники цієї майстерні працюють у повній тиші. Обережно тримаючи іграшки, вони акуратно наносять штрихи пензликами.

Мистецтву виготовлення ялинкових іграшок із пап’є-маше в індійському Кашмірі вже кількасот років. Як уважають, воно виникло в XIV столітті.

Від кульок до мініатюрних Сант — сьогодні ці прикраси популярні в усьому світі. Однак у період пандемії кількість міжнародних замовлень різко зменшилася.

[Мухаммад Актер Мір, майстер із виготовлення іграшок]:
«Раніше щороку вже з жовтня на Різдво приходило сотні тисяч замовлень. Але через пандемію в попередні кілька років замовлень узагалі не було. Цьогоріч вони з’явилися, але зовсім не стільки, як раніше».

У місті Срінагар, столиці Кашміру, таких майстерень дуже багато, майстрів — тисячі. Вони, як і знамениті човни на місцевому озері Дал, були основним магнітом для туристів. Але цього разу через коронавірусні обмеження на подорожі іноземців майже немає.

[Муштак Ахмад, продавець]:
«Ми надіялися, що ситуація з пандемією поліпшиться, що обмеження на міжнародні авіаперельоти скасують, і експортери, і туристи знову приїдуть — бізнес відновиться. Але через новий штам знову наклали обмеження. Ми лишилися без прибутку».

До всього ще й зростають ціни на матеріали.

[Мухаммад Актер Мір, майстер із виготовлення іграшок]:
«Раніше матеріали були дешевими, майстри добре заробляли, але тепер все дорого, зарплати зменшилися. Зараз дуже складно прогодувати сім’ю таким ремеслом».

Слід зазначити, що місцеві жителі переважно сповідують іслам. Однак багато хто з них тепер купує і вивішує різдвяні прикраси, сподіваючись привернути увагу до мистецтва, яке зникає.
Коротке посилання на цю сторінку:

Іграшки з пап’є-маше — ремесло, яке в Індії зникаєЯк стародавні Греки вплинули на сучасну наукуГітари Преслі та Клептона: рок-н-рольний аукціон пройде в Нью-ЙоркуНотр-Дамом уже можна прогулятися, але поки що у віртуальній реальностіГарбуз заввишки з 5-поверховий будинок з’явився біля затоки в ГонконзіСвітлові інсталяції пожвавили нічне ОслоНайбільше у світі колесо огляду запрацювало в ДубаїНа виставці в Іраку показали 2000 археологічних реліквійДе можна побачити найрідкіснішу й найдорожчу марку у світіНайгучніші весілля й розлучення 2021 року