21.01.2022
Телеканал NTD

На виставці в Іраку показали 2000 археологічних реліквій

На виставці в Іраку показали 2000 археологічних реліквій

Понад 2000 артефактів, які знайшли іракські й іноземні археологи, можна оглянути на виставці в Багдаді. Зараз..

Дата завантаження: 2022-01-21

video

Понад 2000 артефактів, які знайшли іракські й іноземні археологи, можна оглянути на виставці в Багдаді. Зараз на розкопках в Іраку працюють команди вчених із Франції, Італії та Великої Британії. Вони допомагають відродити культурне життя країни.

[Лайт Маджид, співробітник комітету археології Іраку]:
«Тут є важливі археологічні знахідки — металеві предмети, а також глиняні й кам’яні таблички з клинописом».

Серед експонатів — глиняна табличка віком 3500 років. На ній викарбувані рядки з «Епосу про Гільгамеша». Це один із найвидатніших літературних творів Стародавнього Сходу, а також один із найдавніших у світі.

Багато артефактів, зокрема й цю табличку, під час війни викрали з музеїв і вивезли контрабандою за кордон. Зараз багато експонатів повернуто до країни, і їх знову можна побачити на виставках.

Влада Іраку розшукує й багато інших археологічних реліквій, що зникли під час збройного конфлікту.
Коротке посилання на цю сторінку:

На виставці в Іраку показали 2000 археологічних реліквійШоколадні сукні зачаровують публіку на виставці в ПарижіВіллу з фрескою Караваджо в Римі продадуть на аукціоніНова виставка про «Титанік» розкриває історії пасажирівКазковий світ ляльок повертається на сцену в МексиціВаленсійці обстоюють справжній рецепт традиційної стравиДіадеми дружини Наполеона I пішли з молотка в ЛондоніВід Будапешта до Вашингтона: різдвяні ялинки 2022 року5-тонна зірка увінчала нову вежу храму Святого Сімейства в БарселоніЯк модне ательє зберігає традиції й культуру циган