20.01.2022
Телеканал NTD

Найбільший у світі сапфір показали на Шрі-Ланці

Найбільший у світі сапфір показали на Шрі-Ланці

«Королева Азії» — так назвали цей сапфір, який знайшли на Шрі-Ланці. Національне управління з питань дорогоцінного..

Дата завантаження: 2022-01-19

video

«Королева Азії» — так назвали цей сапфір, який знайшли на Шрі-Ланці. Національне управління з питань дорогоцінного каміння країни називає його найбільшим у світі.

[Палітха Гунесекера, гемолог]:
«Можливо, це найбільший у світі корунд. Його знайшли в Балангоді. Він лежав серед розсипу дорогоцінного каміння. Великий розмір додає йому цінності».

Сапфір важить 310 кілограмів. Його знайшли три місяці тому, але показали лише зараз. Управління з питань дорогоцінного каміння вручило сертифікат компанії, що видобула камінь.

Сапфір — це різновид корунду. У мінералогії сапфірами називають лише каміння синього кольору. А в ювелірній промисловості — усе, окрім бузково-червоних. Таке каміння класифікують як рубіни.

Сапфіри дуже тверді й дуже блищать. Вони бувають оранжевими, рожевими, зеленими та безбарвними. Та найбільше цінується волошково-синій бархатистий колір.
Коротке посилання на цю сторінку:

Найбільший у світі сапфір показали на Шрі-ЛанціГарбуз заввишки з 5-поверховий будинок з’явився біля затоки в Гонконзі125 картин на підлозі: індійські художники готуються до свята ДіваліНа виставці в Іраку показали 2000 археологічних реліквійЮНЕСКО може додати соколине полювання до списку нематеріальної спадщиниБаварський кондитер додає в тістечка водоростіМексиканці розбивають піньяти, перемагаючи таким чином у собі гріхиАвстралійським дітям почали викладати мову аборигенівКвітковий фестиваль в Іспанії: море квітів і дзеркалаЦиган пророкує долі, але не бачить майбутнього свого ремесла