05.10.2022
Телеканал NTD

Найбільший у світі сапфір показали на Шрі-Ланці

Найбільший у світі сапфір показали на Шрі-Ланці

«Королева Азії» — так назвали цей сапфір, який знайшли на Шрі-Ланці. Національне управління з питань дорогоцінного..

Дата завантаження: 2022-07-05

video

«Королева Азії» — так назвали цей сапфір, який знайшли на Шрі-Ланці. Національне управління з питань дорогоцінного каміння країни називає його найбільшим у світі.

[Палітха Гунесекера, гемолог]:
«Можливо, це найбільший у світі корунд. Його знайшли в Балангоді. Він лежав серед розсипу дорогоцінного каміння. Великий розмір додає йому цінності».

Сапфір важить 310 кілограмів. Його знайшли три місяці тому, але показали лише зараз. Управління з питань дорогоцінного каміння вручило сертифікат компанії, що видобула камінь.

Сапфір — це різновид корунду. У мінералогії сапфірами називають лише каміння синього кольору. А в ювелірній промисловості — усе, окрім бузково-червоних. Таке каміння класифікують як рубіни.

Сапфіри дуже тверді й дуже блищать. Вони бувають оранжевими, рожевими, зеленими та безбарвними. Та найбільше цінується волошково-синій бархатистий колір.
Коротке посилання на цю сторінку:

Найбільший у світі сапфір показали на Шрі-ЛанціРідкісну книжку про Гаррі Поттера виставлять на аукціонДесятки сортів манго привезли на індійський фестивальУ Єрусалимі виявили плиту стародавнього вівтаря, яка стояла в усіх перед очимаЗнамените місто гончарів хоче потрапити до списку ЮНЕСКОСтарі прокурації у Венеції відкрилися через п’ять років реставраціїГонконзький музей історії покаже тисячі років китайської культуриУ Данії збудували копію човна вікінгів, що плавав у XI століттіКитайський піаніст-віртуоз виступив в Альпах на висоті 3500 метрів

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: