05.10.2022
Телеканал NTD

Десятки загиблих: у Казахстані спалахнула нова хвиля насильства

Десятки загиблих: у Казахстані спалахнула нова хвиля насильства

Нове насильство в Казахстані. В Алмати повідомляють про десятки загиблих протестувальників. А міністерство внутрішніх справ країни..

Дата завантаження: 2022-07-05

video

Нове насильство в Казахстані. В Алмати повідомляють про десятки загиблих протестувальників. А міністерство внутрішніх справ країни каже, що було вбито щонайменше 18 правоохоронців. Водночас двох знайшли без голови.

Понад три тисячі демонстрантів арештовано.

Хвиля заворушень прокотилася найбільшим містом країни. Туди перекидають російських і білоруських десантників. Їх відправили, керуючись Договором про колективну безпеку, щоби стримати протести.

Народні виступи розпочалися на початку січня. На цих кадрах видно наслідки: перевернуті та згорілі автомобілі, урядові будівлі з чорними від пожеж стінами.

У всій країні зараз діє режим надзвичайного стану. Інтернет і телефонний зв’язок працюють із перебоями, особливо в Алмати та столиці — місті Нур-Султан.

У країні, якою ще з радянських часів керував Нурсултан Назарбаєв, ці протести просто нечувані. Утім, три роки тому Назарбаєв пішов із посади президента, а відколи почалися протести залишив і посаду голови Ради безпеки.

Спочатку протести почалися в Мангістауській області через різке підвищення цін на скраплений газ. І хоча влада відразу пообіцяла знизити ціни, виступи лише посилилися й перекинулися на інші міста.

Люди почали вимагати відставки уряду та проведення прямих виборів. Найбільше протестувальники невдоволені тим, що в країні, багатій на нафту та корисні копалини, більша частина 19-мільйонного населення живе дуже бідно. Демонстранти також почали зносити пам’ятники Назарбаєву.

Президент уже відправив у відставку кабмін. Водночас він назвав протестувальників терористами, які проходили спецвишкіл за кордоном.

ООН закликала сторони до стриманості.

[Стефан Дюжаррік, прессекретар ООН]:
«Очевидно, що всім демонстрантам слід бути мирними. Люди мають право виражати своє невдоволення. Але це треба робити мирно. А сили правопорядку мають захищати це право та діяти стримано».

Казахські війська кажуть, що вже звільнили головний аеропорт країни від протестувальників.

Водночас видобуток нафти на родовищі Тенгіз у четвер зменшився, бо деякі підрядники заблокували залізничні лінії на знак підтримки протестувальників.
Коротке посилання на цю сторінку:

Десятки загиблих: у Казахстані спалахнула нова хвиля насильстваЦіна на бензин у США досягла історичного максимумуКоаліція Макрона втратила більшість у французькому парламентіКупання й соки: у Пакистані рятуються від спекиУ Непалі знайшли тіла майже всіх пасажирів літака, що розбивсяЖителі Пекіна бояться можливого суворого локдаунуКитайські дракони в центрі Нью-Йорка нагадали про криваві репресії в КНРЖителів Шрі-Ланки дратує китайська присутністьНа Кубі вироки ухвалили десяткам людей, які протестували минулого літаВелика Британія погодила оборонні договори зі Швецією і Фінляндією

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: