21.12.2022
Телеканал NTD

У Казахстані не вщухають протести, що спалахнули через зростання цін на пальне

У Казахстані не вщухають протести, що спалахнули через зростання цін на пальне

Сльозогінний газ та світлошумові гранати. Так казахстанська поліція в Алмати розганяє протестувальників, які штурмують урядові будівлі...

Дата завантаження: 2022-01-21

video

Сльозогінний газ та світлошумові гранати. Так казахстанська поліція в Алмати розганяє протестувальників, які штурмують урядові будівлі. Запеклі протести не припиняються у Казахстані з 2 січня.

Людей обурило раптове підвищення ціни на пальне. Зріджений газ подорожчав удвічі — з 60 до 120 тенге за літр. Це коло семи з половиною гривень. Але протестувальники висувають не лише економічні вимоги, а й політичні. Вони виступили за відставку уряду та усунення з політики експрезидента Нурсултана Назарбаєва, якому 81 рік.

Спочатку протести спалахнули в нафтовидобувному місті Жанаозені й невдовзі перекинулися на інші великі міста різних регіонів країни. Під час виступів почалися перебої з інтернетом та перестали працювати месенджери.

4 січня влада пообіцяла знизити ціни на газ до 50 тенге. Проте протести та заворушення не вщухають.

[Касим-Жомарт Токаєв, президент Казахстану]:
«Влада втримається. Але нам треба не конфлікт, а взаємодовіра та діалог».

Президент країни на два тижні ввів надзвичайний стан в Алмати та в Мангістауській області. Зараз там з 11 вечора до 7 ранку діє комендантська година. Заборонено всі заходи, обмежено свободу пересування, не можна продавати зброю, боєприпаси та алкоголь. Зброю у жителів тимчасово вилучать. Також у людей перевірятимуть документи, оглядатимуть машини та речі, а ще здійснюватимуть особистий огляд.

Голова республіки звинувачує у створенні протестної ситуації уряд, зокрема міністерство енергетики. Прем’єр країни вже подав у відставку. Це означає, що кабінет міністрів уже не має повноважень.

Тим часом президент розпорядився на пів року запровадити державне регулювання цін на газ та бензин. Також він планує регулювати ціни на деякі основні продовольчі товари.
Коротке посилання на цю сторінку:

У Казахстані не вщухають протести, що спалахнули через зростання цін на пальнеНідерланди запровадили жорсткий локдаун на святаІталія вперше прийняла саміт «Великої двадцятки»Жителів евакуюють через повені в БолівіїВулкан Кумбре-В’єха поки що затихНа Гаїті вибух бензовоза забрав понад 60 життівНа острові Пальма закрили три міста: вулканічна лава дісталася океануПовені та зсуви в Непалі: 77 загиблихАргентина на кілька годин стала найспекотнішим місцем планетиСаміт ЄС: до Брюсселя приїхали лідери Східного партнерства