20.12.2022
Телеканал NTD

Тисячі журавлів помирають від пташиного грипу в Ізраїлі

Тисячі журавлів помирають від пташиного грипу в Ізраїлі

5200 журавлів померло від пташиного грипу в Ізраїлі. Заповідник у долині Хула, де зимують пернаті, закрили...

Дата завантаження: 2022-01-19

video

5200 журавлів померло від пташиного грипу в Ізраїлі. Заповідник у долині Хула, де зимують пернаті, закрили. Доглядачі збирають туші, але багато птахів померло в центрі озера. Це ускладнює очищення території.

[Тамар Зандберг, міністр охорони довкілля Ізраїлю]:
«Це найгірший удар по дикій природі (Ізраїлю) за всю історію спостережень. Померли вже тисячі журавлів. І ми досі не знаємо, наскільки поширилася хвороба серед інших диких тварин та які джерела води заражені».

Влада також розпорядилася забити півмільйона курей у прилеглих районах, щоб зупинити епідемію.

На озері Хула під час перельоту з півночі на південь і назад зупиняються 500 тисяч журавлів. Десятки тисяч лишаються зимувати. Пташиний грип поширюється серед пернатих щороку, але таких спалахів ще не було. У другій половині грудня в заповіднику стали вмирати десятки журавлів, а потім сотні.

В Управління заповідників і парків уважають, що хвороба поширилася із села Маргаліот, що біля Лівану. За даними ЗМІ Ізраїлю, водій вантажівки доставив корм до курників Маргаліота, а потім — до озера Хула.

Міністерство сільського господарства країни заявило, що з Маргаліота не повідомили про спалах пташиного грипу. Тож він поширився зі швидкістю лісової пожежі.

Пташиний грип — небезпечна вірусна хвороба. Вона може вражати до трьох видів пернатих одночасно. Залежно від штаму, помирають від 10 до 100 відсотків хворих птахів. Хвороба може передаватися людям.
Коротке посилання на цю сторінку:

Тисячі журавлів помирають від пташиного грипу в ІзраїліСистема охорони здоров’я Румунії не справляєтьсяВибух на ракетному заводі в Сербії: двоє загиблихСтрашна ДТП у Болгарії: ті, хто вижив, згадують, як горів автобусПожежа в житловому будинку в Нью-Йорку: загинуло 19 людейЯк Мінськ став меккою міграційного туризмуКитаянка розповіла про масштабні репресії в КНРКитай посварився з Литвою через ТайваньНа острові Пальма закрили три міста: вулканічна лава дісталася океануУ Греції посилили обмеження через коронавірус