20.01.2022
Телеканал NTD

Музика, яка грала в місці народження Ісуса, знову зазвучить

Музика, яка грала в місці народження Ісуса, знову зазвучить

Відтворити музику, яка, можливо, звучала в місці народження Ісуса майже 800 років тому. Таку мету поставили..

Дата завантаження: 2022-01-19

video

Відтворити музику, яка, можливо, звучала в місці народження Ісуса майже 800 років тому. Таку мету поставили собі німецькі дослідники. Вони збираються зробити копії дзвонів та органних труб, які відкопали біля церкви Різдва Христового у Вифлеємі.

[отець Стефан, монах-францисканець]:
«Вони були всередині базиліки Різдва, а не на дзвіниці. На них, а ще на органі виконували музику всередині базиліки».

Закопали їх ще у XIII столітті. Тоді під час наступу мусульман хрестоносці рятували святині. Дзвони та труби добре обмазали тваринним жиром, щоб захистити від іржі.

Дзвони й понад 220 органних труб знайшли на початку XX століття.

[отець Стефан, монах-францисканець]:
«Хрестоносці сподівалися, що, можливо, знайдуть їх згодом. Але вони покинули країну й не знайшли. А потім, коли францисканці зводили будинок для прочан, щоб вітати паломників у Вифлеємі, вони випадково розкопали ці дзвони й труби для органів».

Коли старовинні інструменти повністю дослідять, потрібно буде ще п’ять років, щоб зробити копії, які би повністю функціонували.

Оригінали теж видають чистий звук. Але не такий, як спочатку. Їх планують виставити в єрусалимському музеї вже 2024 року.
Коротке посилання на цю сторінку:

Музика, яка грала в місці народження Ісуса, знову зазвучитьЮНЕСКО може додати соколине полювання до списку нематеріальної спадщиниКонголезька румба увійшла до списку Світової спадщини ЮНЕСКОФлорентійський стейк перетворили на вуличну їжуЛіхтарі-динозаври: виставка світла відкрилася в ПарижіЯк модне ательє зберігає традиції й культуру циганМорські пейзажі на дні басейну: як розважають дайверів у ГонконзіРіздвяне частування підготували для мешканців зоопарку в КолумбіїАвстралійським дітям почали викладати мову аборигенів