21.02.2022
Телеканал NTD

Рідкісні черепахи з еластичним панциром опинилися на межі вимирання

Рідкісні черепахи з еластичним панциром опинилися на межі вимирання

Черепахи ніжаться на сонці на одній із приватних ферм Кенії. Цей вид називають черепаха Торніра. Він..

Дата завантаження: 2022-01-21

video

Черепахи ніжаться на сонці на одній із приватних ферм Кенії. Цей вид називають черепаха Торніра. Він є у списку тварин, які перебувають на межі зникнення.

Зазвичай у черепах важка й цілісна броня. Але в цих навпаки — м’яка, рухлива й легка. Загроз мають багато: від втрати житла до браконьєрства й вирубування лісів під сільгосппотреби.

[Патрік Омонді, голова Кенійського інституту дикої природи]:
«У деяких країнах Європи, у США черепаха Торніра тримають як домашніх улюбленців. Тому їх нелегально вивозять. Є ферми, де їх розводять. Та деякі люди виловлюють їх у дикій природі. Отже, браконьєрство — одна з головних проблем».

Конвенція про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори забороняє торгувати черепахами Торніра з 2019 року. Однак багато фермерів у Кенії, приєднавшись до урядової програми збереження виду, і далі їх розводять.

[Пітер Маунду, фермер]:
«Роки йдуть, а ці тварини, як і раніше, будуть на фермі. Ця ферма буде місцем, де люди, які ніколи не бачили черепах Торніра, зможуть це зробити».

Дослідники кажуть, що ця робота дуже важлива.

[Джейкоб Мвіті, дослідник]:
«Їх більше немає ніде у світі, крім Кенії, Танзанії та Замбії. Тож, навіть щоб показати їх у зоопарках Європи, їх треба доставити з цього регіону. Більше немає звідки».

Ці черепахи досягають зрілості досить повільно: за 5–9 років. Самиці відкладають лише одне чи два яйця на рік. А дитинчата вилуплюються через 4–6 місяців.

Ці плазуни мешкають у скельних тріщинах, і їх можна назвати чудовими альпіністами.

А ще замість того, щоб ховатися у своєму панцирі, ці черепахи вважають за краще тікати.
Коротке посилання на цю сторінку:

Рідкісні черепахи з еластичним панциром опинилися на межі вимиранняТисячі мігрантів не можуть покинути південь МексикиВеликий бар’єрний риф оживаєМексиканка висадила сотні тисяч дерев за 10 роківАлбанські фермери працюють на ослах і мріють про тракториКількість жертв від COVID-19 в Україні б’є рекордиЩо робити, якщо загорілася ялинкаУ Катарі збудували модульний стадіонПересувний барбершоп дає чоловікам душевну відрадуМалазійця два роки не пускали до дружини й сина через пандемію