05.09.2022
Телеканал NTD

Бабки під загрозою: 40 тис. видів додали до Червоної книги

Бабки під загрозою: 40 тис. видів додали до Червоної книги

Ці витончені і спритні істоти опинилися під загрозою. Міжнародний союз охорони природи недавно опублікував нове видання..

Дата завантаження: 2022-07-05

video

Ці витончені і спритні істоти опинилися під загрозою. Міжнародний союз охорони природи недавно опублікував нове видання Червоної книги. І туди ввійшло понад 40 тисяч видів бабок.

В організації зазначають, що ці комахи зникають, бо в усьому світі зменшується площа водно-болотних угідь. А ті, що залишилися, дедалі більше забруднюються.

Бабкам для життя потрібна чиста вода. І як з’ясувалося, питання не лише в їхньому виживанні. Бабки – також важлива їжа для інших видів: жаб, риб та птахів. До того ж ці комахи відіграють значну роль у захисті людей від хвороб.

[Крейг Гілтон-Тейлор, представник МСОП]:

«Бабки, особливо на стадії личинок у воді, – головні хижаки в прісноводних системах. Вони їдять личинок інших видів, таких як комарі. А комарі – переносники хвороб, серед яких малярія, жовтяниця тощо».

Бабки корисні не лише цим. Зараз науковці досліджують механізм їхнього польоту, щоб використати його в літальних апаратах.

[Крейг Гілтон-Тейлор, представник МСОП]:
«Їхні схеми польоту справді незвичайні. Інженери зрозуміли, що вивчаючи їхню аеродинаміку, можна багато чого навчитися».

Водночас експерти закликають усвідомити, що болота так само важливі для наших екосистем, як і тропічні ліси.

[Крейг Гілтон-Тейлор, представник МСОП]:
«На жаль, водно-болотні угіддя мають дивну репутацію пустищ, і люди скидають у них усіляке сміття. Їх часто вважають територіями, які необхідно освоїти, бо вони непридатні для проживання людей».

Загалом у водно-болотних угіддях мешкає десята частина видів живих організмів планети.
Коротке посилання на цю сторінку:

Бабки під загрозою: 40 тис. видів додали до Червоної книгиАвстралія вдвічі зменшить обсяг харчових відходів до 2030 рокуУ Канаді розпочали вакцинацію проти віспи мавпЗастосунок допомагає філіппінцям захиститися від зростання цін на пальне49 градусів: як виживають у Пакистані під час пекельної спекиВ Албанії фермер полює на кавову гущуКава на мило: бідні жінки Конго будують бізнесЕкстремальна погода призводить до масштабних відключень світла в усіх США

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: