20.09.2022
Телеканал NTD

Ялинки й фігури звірів: Лондонський Тауер причепурили до Різдва

Ялинки й фігури звірів: Лондонський Тауер причепурили до Різдва

Він був і фортецею, і палацом, і в'язницею, і монетним двором, і навіть звіринцем. А тепер..

Дата завантаження: 2022-08-20

video

Він був і фортецею, і палацом, і в’язницею, і монетним двором, і навіть звіринцем. А тепер Лондонський Тауер – одна з найстаріших будівель Англії – причепурився до Різдва.

Декорації присвятили саме вихованцям старовинного королівського зоопарку. Він з’явився на початку XIII століття. Тварин часто дарували монархи інших країн.

[Емма Белл, співробітниця Лондонського Тауера]:
«У нас був цілий творчий процес. Ми з’ясували, які звірі тут жили, і які дивовижні історії з ними траплялися».

У першій половині XVII століття у звіринці жили леопарди, пуми, леви та орли. Тут навіть тримали круків. Дев’ять таких птахів і зараз живе у фортеці. Уважають, що Карл II наказав охороняти круків. Він вірив, що тоді монархія в Англії буде непорушною.

А це фігура білого ведмедя. Його подарували Генріху ІІІ. Звіра тримали на прив’язі, але він мав достатньо свободи. Він навіть ловив рибу в Темзі.

Щоби прикрасити Тауер дали лише два дні, і дизайнери дивом встигли впоратися.

[Колін Грей, директор дизайнерської компанії]:
«Ми подбали про те, щоб установити тут слонів, лева, 45 різдвяних ялинок та розвісити десять тисяч іграшок та інших прикрас. Багато предметів зроблено на замовлення».

У 30-х роках XIX століття в Лондоні відкрили зоопарк, і йому передали всіх вихованців королівського звіринця.

Лондонський Тауер – один із головних символів Великої Британії й популярне туристичне місце. Він досі вважається офіційною королівською резиденцією. Тут розмістився музей та збройова палата, де зберігаються скарби британських монархів.
Коротке посилання на цю сторінку:

Ялинки й фігури звірів: Лондонський Тауер причепурили до РіздваПожежники поборолися на міжнародних змаганнях у ПольщіРаритети зі світу спорту, музики й політики відкрили публіці в Нью-ЙоркуРекорд Гіннеса: непалець став найнижчим підлітком у світіКольори Африки: візерунки цієї художниці прикрашають літаки й машиниІндія побила рекорд Гіннеса з найшвидшого будівництва дорігЛіванський гончар зберігає ремесло для майбутніх поколіньМексиканські студенти-кулінари створили колекцію вбрання з їжіВесілля у Галичнику — спадщина ЮНЕСКО в Північній Македонії

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: