05.10.2022
Телеканал NTD

5-тонна зірка увінчала нову вежу храму Святого Сімейства в Барселоні

5-тонна зірка увінчала нову вежу храму Святого Сімейства в Барселоні

Гігантську зірку підняли на вершину вежі храму Святого Сімейства в Барселоні. Конструкція зі скла та сталі..

Дата завантаження: 2022-07-05

video

Гігантську зірку підняли на вершину вежі храму Святого Сімейства в Барселоні. Конструкція зі скла та сталі називається Вифлеємською зіркою. Має 12 променів. Важить п’ять тонн. Вона змінить денний та нічний вигляд столиці Каталонії.

Зірка — завершальний елемент вежі Діви Марії. Офіційне її відкриття запланували на 8 грудня. Цього ж дня зірка спалахне синім та білим кольорами й освітить 138-метрову вежу. Це найвища вежа храму Святого Сімейства, який будують уже понад 140 років.

[житель Барселони]:
«Це так зворушливо — бачити завершення будівництва нової та найвищої вежі храму. Зірка увінчуватиме її сотні років».

[жителька Барселони]:
«Для мене, як для каталонки, жительки Барселони, мистецтвознавця й екскурсовода, це грандіозна подія. Я спостерігала, як зірка підіймається дедалі вище, і мені здалося, що ми досягли вершини бажань. Це як підкорити Еверест».

Вежа Діви Марії — перша, яку збудували з 1976 року. Зводити знаменитий храм почали наприкінці ХІХ століття. Його спроєктував архітектор Антоніо Гауді. Він же керував роботами. Гауді віддав цьому храмові понад 40 років життя.

Храм будують на пожертвування, тому все й розтягнулося на багато років. Згідно з планом, роботи мали закінчитися до 2026 року. Однак пандемія відсунула цю подію, на невизначений час.

Та все ж будівництво наближається до завершення. Незабаром почнуть зводити п’ять великих веж. Одна буде присвячена Ісусу, інші чотири — апостолам. Коли будівництво закінчать, храм Святого Сімейства стане найвищою релігійною спорудою в Європі, перевершивши Ульмський собор у Німеччині.
Коротке посилання на цю сторінку:

5-тонна зірка увінчала нову вежу храму Святого Сімейства в БарселоніВісім геопарків Європи та Бразилії дістали статус ЮНЕСКОФрески втікачів: на горищі церкви в Римі знайшли малюнки часів Другої світовоїУ Грузії відкрили скляний міст із підвісною кав’ярнеюМоду Африки показали у Музеї Вікторії та АльбертаСтарі прокурації у Венеції відкрилися через п’ять років реставраціїУнікальну колекцію робіт Рафаеля зібрали в одному музеїКросівки Майкла Джордана виставлять на аукціон у Нью-ЙоркуЧотири дні гулянь на честь королеви: як святкували британціЗнамениті полотна Тіціана можна оглянути на виставці в Римі

Підпишись на e-mail розсилку

Вибери, що б ви хотіли отримувати на свій e-mail: