03.12.2021
Телеканал NTD

Науковці вилікували від паралічу мишу й тепер переходять до випробувань на людях

Науковці вилікували від паралічу мишу й тепер переходять до випробувань на людях

Ця маленька мишка стала надією для мільйонів людей, які страждають через параліч. Американські науковці тестують нові..

Дата завантаження: 2021-12-03

video

Ця маленька мишка стала надією для мільйонів людей, які страждають через параліч. Американські науковці тестують нові ліки, які, дуже ймовірно, допоможуть тим, хто через травму втратив рухливість кінцівок.

На першому відео гризун біжить лише передніми лапками. А тут миша вже трохи відштовхується задніми.

[Самуель Ступп, дослідник]:
«Травма спинного мозку для науки була серйозною проблемою впродовж десятиліть. Центральна нервова система, яка передає імпульси від мозку по всьому тілу, після травми дуже погано відновлюється».

Новий препарат це гель, який вводять у тканини, що навколо спинного мозку. Він впливає на рух молекул, ніби змушуючи їх «танцювати». Так їм легше взаємодіяти з рухомими клітинними рецепторами.

Під час випробувань на тваринах гель дав результат уже після чотирьох тижнів застосування.

[Самуель Ступп, дослідник]:
«Коли молекули не рухалися або рухалися дуже повільно, то вони просто смикали кінцівками, бігати не могли. Терапія не змінилася, але ми на молекулярному рівні змінили структуру так, щоб молекули рухалися активніше. Після цього тварини змогли рухатися».

Утім, це не єдине відкриття в цій галузі. Так, німецькі вчені цього року змогли вилікувати в мишей параліч, ввівши в мозок спеціальний білок.

А науковці у Швейцарії розробили стимулятор спинного мозку, який вживлюють у тіло пацієнта. Він діє як міст, відновлюючи зв’язок між мозком та паралізованими кінцівками.
Коротке посилання на цю сторінку:

Науковці вилікували від паралічу мишу й тепер переходять до випробувань на людяхСкарби жерців: під мексиканською пірамідою знайшли стародавні артефактиНауковці почали перегони із часом, збираючи давній лідНобелівська премія з хімії: інструмент синтезу молекулТехнологія доповненої реальності дала змогу побачити ОлімпіюЯк екстремальну погоду відтворюють в італійській лабораторіїПовітряні кулі збиратимуть CO₂Експо-2020: Сінгапур демонструє роботів озеленювачівРобопес допомагатиме поліції та військовикамЛетюче таксі курсуватиме між аеропортом і Римом