21.12.2022
Телеканал NTD

9-річний хлопчик створив застосунок, щоб допомогти брату-аутисту спілкуватися

9-річний хлопчик створив застосунок, щоб допомогти брату-аутисту спілкуватися

Ця програма стала справжнім порятунком для маленького Адама. Достатньо натиснути на картинку, і смартфон озвучує бажання..

Дата завантаження: 2022-01-21

video

Ця програма стала справжнім порятунком для маленького Адама. Достатньо натиснути на картинку, і смартфон озвучує бажання хлопчика.

Адам – аутист і майже не вміє висловлювати свої думки. Спеціальну програму створив дев’ятирічний Шон – старший брат хлопчика. Обидва живуть із батьками в англійському місті Стокпорт.

[Шон Портер, автор застосунку]:
«Я знав: якщо не розроблю цю програму, то навряд чи хтось про це подумає».

Шон розробив програму в межах шкільного проєкту. Тепер пишається, що може допомогти дітям із проблемами мови.

[Шон Портер, автор застосунку]:
«Це так дивовижно, чудове відчуття. Люди рідко дбають про інших. Багато хто хоче щось винайти, щоб стати героєм, прославитися й заробити купу грошей. Але вони забувають подумати про інших».

Батьки теж радіють. Раніше їм доводилося просто здогадуватися, чого просить молодший син.

[Ліам Портер, батько хлопчиків]:
«В Адама тепер більше можливостей. Завдяки застосунку його прохання стали різноманітнішими, і тепер він розвивається швидше».

Не всі діти-аутисти мають проблеми з мовою. Але якщо вони є, то це означає, що в такої дитини мізерний запас слів і водночас вона не розуміє, як побудувати речення й висловити свою думку.
Коротке посилання на цю сторінку:

9-річний хлопчик створив застосунок, щоб допомогти брату-аутисту спілкуватисяЖінка гадала, що купила карликову свиню, а та вже важить 250 кгБританець побудував найбільшу в країні модель залізниціАвстралієць шукає нових господарів непотрібним верблюдамІндієць побудував для дружини копію Тадж-МахалуПанди-близнюки дебютують у зоопарку «Уено» в ТокіоВід тигрів до мурах: у Лондонському зоопарку перераховують тваринБоснійський весільний музикант знайшов спосіб, як не втрачати чайовихВ Індії слоненят рятують від холодівПортугалець перетнув Атлантику на тримарані з кайтом