20.12.2022
Телеканал NTD

У Києві з’явився мініміст для незрячих

У Києві з'явився мініміст для незрячих

Ось такий бронзовий макет пішохідно-велосипедного мосту тепер установили в Києві. Опис об'єкта — шрифтом Брайля. Призначений..

Дата завантаження: 2022-01-19

video

Ось такий бронзовий макет пішохідно-велосипедного мосту тепер установили в Києві. Опис об’єкта — шрифтом Брайля. Призначений він для людей із порушенням зору й не лише для них.

[Марина Хонда, заступник голови КМДА]:
«Це не просто шрифт Брайля, це англійська мова, це скорочений варіант історії об’єкта. І за QR-кодом може бути сурдопереклад. Тобто це для людей, які погано чують».

Володимир — незрячий із дитинства. Він випробував модель та відзначив її зручність.

[Володимир Петровський, незрячий]:
«Модель тактильна, її можна помацати, можна подивитися та побачити загалом, що це таке».

Коли робили модель мосту, подумали й про безпеку, щоб незрячі не вдарилися об кути.

[Володимир Петровський, незрячий]:
«Дуже важлива саме платформа, на якій установлено макет, бо це допоможе людям, які це оглядатимуть, уникнути травм».

Проєкт утілює в життя міська адміністрація. Так упорядковують інклюзивний туристичний маршрут від Софійського собору до Хрещатого парку.

[Марина Хонда, заступник голови КМДА]:
«Плануємо до кінця року відкрити ще один об’єкт біля міської адміністрації. Він через QR-код розповідатиме історію Хрещатика».

Такі об’єкти розроблено не лише для незрячих, а й для людей, які не мають порушень зору.
Коротке посилання на цю сторінку:

У Києві з’явився мініміст для незрячихДругий за кілька місяців канцлер Австрії готовий залишити свою посадуЗростає потік мігрантів із Білорусі до ПольщіПоліція на острові Пальма годує покинутих напризволяще котівАвстралієць у 72 роки відкрив свою молочну фермуУ Мексиці шукають застосування водоростям, які захопили Карибське море«Цунамі нових випадків захворювання»: омікрон і дельта об’єдналисяОтруйний маніок – незамінний продукт бразильської кухніЧерез локдаун на пляжах Пакистану — черепашачий бумЗахистити «шкіряний» мед хоче Австралія