29.10.2021
Телеканал NTD

Відразу п’ять мініскульптур поповнили вулиці Києва

Відразу п'ять мініскульптур поповнили вулиці Києва

Такі маленькі бронзові фігурки заховані у різних куточках Києва. Днями міські вулиці поповнилися одразу п'ятьма новими..

Дата завантаження: 2021-11-29

video

Такі маленькі бронзові фігурки заховані у різних куточках Києва. Днями міські вулиці поповнилися одразу п’ятьма новими мініскульптурами. Усі поєднує одна тема — меценатство.

Завдяки цим людям у Києві з’явилися деякі найкрасивіші будинки. Наприклад, цю киянку вважають першою в місті благодійницею.

[Юлія Бевзенко, авторка проєкту «Шукай»]:
«Нашу першу героїню звуть Галшка Гулевичівна. Вона віддала свій маєток. Це був 1615 рік. Вона подарувала місту свій маєток. Від цього маєтку бере початок Києво-Могилянська академія».

Чотири інші скульптури — також благодійники.

Катерина та Григорій Галагани заснували коледж для талановитої молоді. Сьогодні це Національний музей літератури України.

Михайло Дегтярьов. За його кошти збудували Будинок купецьких зборів, зараз це Національна філармонія. У руці в нього підкова, оскільки він виготовляв вироби з металу та скла.

Микола Бунге — ректор Університету святого Володимира. Розробив спеціальну анкету, за якою дізнавався про проблеми молоді.

[Юлія Бевзенко, авторка проєкту «Шукай»]:
«У руках він тримає цю анкету, завдяки якій студенти мали можливість дістати допомогу».

Після смерті вченого його учні зібрали гроші та збудували училище. Сьогодні це Державна судова адміністрація.

Давид Марголін був одним із найщедріших меценатів Києва. Він володів пароплавством на Дніпрі.

Наразі в Києві вже 36 бронзових мініскульптур проєкту «Шукай». Організатори створили туристичні маршрути, якими кияни можуть гуляти та шукати ці мініатюри.
Коротке посилання на цю сторінку:

Відразу п’ять мініскульптур поповнили вулиці Києва51-річна Наомі Кемпбелл стала зіркою на тижні моди в ПарижіДух Різдва: виставка святкового декору відкрилася в ЛондоніГарбуз заввишки з 5-поверховий будинок з’явився біля затоки в ГонконзіКоштовні подарунки від князів та гетьманів виставили на огляд у КиєвіНовий вид туризму в Тоскані: польоти на повітряних кулях і вертольотах«Carolina Herrera» показала колекцію для гламурних і казкових жінокСпорт та екологія — головні тренди на виставці дитячих товарів у ЛондоніЯпонка робить картонних роботів і танкиЖивопис на траві: гігантська картина на горі у Швейцарії